טיפים לנרשמים ללימודים אקדמיים

צוות המומחים שלנו שצבר לא מעט קילומטראז' בייעוץ לנרשמים ללימודים ריכז עבורכם כמה טיפים שיהפכו את הסיפור לידידותי בהרבה. יאללה מתחילים!

סיימתם צבא, חזרתם מהטיול הגדול, עבדתם קצת למחייתכם, ביליתם בים, יצאתם עם חברים ועכשיו החלטתם שזה הזמן הטוב ביותר להתחיל לימודים אקדמאיים. זה לא שכל מה שתיארנו ייעלם עם תחילת הלימודים, אבל המינון שלו בהחלט יירד. במקומו תהיו מרוכזים בשיעורים, הכנת עבודות וקידום הקריירה שלכם. הרגע הזה שהחלטתם להירשם ללימודים הוא רגע משמח ומרגש ועם זאת גם מבלבל.

בדקו האם הנתונים שלכם מספיקים ואם לא התחילו במיקצה שיפורים
אחרי שהחלטתם פחות או יותר לאיזה כיוון אתם רוצים לפנות, תוכלו לדעת בערך מהן הדרישות. הדרישות משתנות ממוסד לימודים אחד לאחר אבל בהחלט תוכלו לקבל מושג ראשוני האם אתם עומדים בתנאי הקבלה. במידה וממוצע הבגרויות שלכם או ציון הפסיכומטרי אינו מספיק לרוב המקומות, זה בדיוק הזמן להתחיל לפעול לשינוי העניין. האפשרויות הן מגוונות וכוללות, בין היתר, לימודי מכינה, שיפור או השלמת בגרויות, בחינה חוזרת של פסיכומטרי, הכנת תיק עבודות (במסלולי לימוד רלוונטיים) ועוד.

אל תשימו את כל הביצים בסל אחד! הירשמו למספר מקומות במקביל
העניין עם הרשמה ללימודים הוא שלרוב לא ניתן לדעת מראש האם התקבלתם או לא אלא רק זמן קצר לפני תחילת הלימודים. הטיפ שלנו הוא להירשם ללפחות שני מוסדות לימוד במקביל על מנת שתהיה לכם אלטרנטיבה במידה ולא תתקבלו. המקומות במסלולי הלימוד הם מוגבלים ותלויים בענייני ביקוש ולכן בכל שנה סיכויי הקבלה מעט משתנים. אם תירשמו למספר מקומות מוגבלים תגדילו את הסיכויים שלכם להתחיל לימודים בשנה הקרובה.

הכינו מראש את כל הטפסים הדרושים להרשמה
כמעט כל מוסדות הלימוד האקדמאיים מאפשרים הרשמה מקוונת דרך האינטרנט ולא דורשים הגעה פיזית על מנת להירשם. מצד אחד זה מהיר ויעיל מאוד ומצד שני זה מצריך מכם להכין לא מעט טפסים. הטיפ שלנו הוא להכין מראש את כל הטפסים סרוקים כדי שתהליך ההרשמה יהיה מהיר ויעיל ולא תיתקלו במגבלות. עשו לעצמכם תיקייה מסודרת עם הטפסים סרוקים (צילום ת.ז, גיליון ציוני בגרות, ציון פסיכומטרי וכו') וכך "ברגע האמת" תהיו מוכנים ומזומנים לביצוע ההרשמה. בהצלחה!