מכללות עם שכר אוניברסיטאי

לא בכל המכללות האקדמיות המוכרות בישראל תוכלו ללמוד תואר בשכ"ל אוניברסיטאי, אבל ברבות מהן כן.

עד לפני לא הרבה מאוד שנים ההעדפה הראשונה של הסטודנטים לעתיד הייתה ללמוד באוניברסיטה. זה היה בגלל שלימודי תואר באוניברסיטה היו נחשבים יותר, בגלל שהאמינו שבוגרי אוניברסיטה מתקבלים למשרות נחשקות יותר אחרי הלימודים, ובגלל ששכר הלימוד היה זול יותר. שלושת הדברים שתיארנו כבר לא עומדים במבחן המציאות, מה שגרם לכך שהביקוש ללימודים במכללה הוא לרוב זהה לביקוש של לימודים באוניברסיטה.

מכללות מתוקצבות על ידי המדינה
המכללות בישראל מתחלקות לשניים: אלו שמתוקצבות על ידי המדינה ומקבלות ממנה מימון, ואלו שהוקמו על ידי יזמים פרטיים והן לא זוכות למימון מהמדינה. המכללות המתוקצבות, מתוקף היותן כאלו, מחויבות ללימודים בשכר כמו של האוניברסיטה ואילו המכללות הפרטיות יכולות לגבות כל שכר לימוד שהן רוצות והן אכן עושות כך. חפשו את המכללות המתוקצבות (ויש לא מעט כאלו*, ותיהנו ממסלולי לימוד איכותיים בשכר לימוד בדיוק כמו באוניברסיטה.

מכללות במרכז עם שכר לימוד אוניברסיטאי
רבים חושבים שהמכללות המתוקצבות נמצאות רק באזורי הפריפריה ואלו שבמרכז הן מכללות פרטיות ויקרות, אך זה לא בהכרח כך. הסיבה לכך שהוקמו מכללות מתוקצבות היא כדי ליצור מוסדות לימוד רבים יותר וכדי לאפשר ליותר סטודנטים ללמוד ולכן ניתן למצוא כאלו גם במרכז הארץ. בין המוכרות תמצאו את האקדמית תל אביב יפו, מכללת רופין, מכללת לוינסקי, סמינר הקיבוצים, מכללת רמת גן, מכללת אפקה ועוד.

לימודי תואר בהנדסה במכללה בשכ"ל כמו באוניברסיטה
חושבים ללמוד הנדסה? אחד היתרונות של לימודי תואר בהנדסה במכללה הוא שתנאי הקבלה נוחים יותר ואם לא עמדתם באלו של האוניברסיטה, סיכויים גדולים שלמכללה תוכלו להתקבל. גם הדרישות לעתים נוחות יותר ותוכלו לסיים את התואר בהצלחה. לימודי הנדסה בשכ"ל של אוניברסיטה מחכים לכם במכללות כמו למשל: מכללת ספיר, תל חי, רופין, אפקה, ואחרות. תנאי הקבלה משתנים בין מכללה למכללה והמצב בשוק העבודה מוכיח שבוגרי הנדסה במכללות משתלבים בהצלחה במשרות ובתפקידים בכירים ונחשקים.