תהליך הרשמה ללימודים באוניברסיטה

התלבטתם, בחנתם את שלל האפשרויות, נבחנתם בפסיכומטרי ועכשיו כשהכל ברור לכם, נותר לכם רק להירשם לאוניברסיטה. תהליך ההרשמה לאוניברסיטה לא מתחיל ונגמר ביום אחד וצריך לבוא אליו מוכנים על מנת לייעל אותו

אמנם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים ללמוד ואיפה, אבל ההמלצה שלנו היא לתכנן לפחות שלוש אפשרויות של מסלולי לימוד ומוסדות לימוד. כך במידה ולא תתקבלו לאחד, תוכלו לבחור באופציה השנייה. למקרה שלא היינו ברורים מספיק, נבהיר שאנחנו ממליצים להירשם למספר אוניברסיטאות וכאשר תקבלו תשובות תוכלו לבחור מביניהן. הנה השלבים להרשמה ללימודים

מילוי הפרטים במערכת ההרשמה המקוונת של האוניברסיטה
בעבר כדי להירשם לאוניברסיטה הייתם צריכים לפנות יום שלם ולהגיע באופן פיזי למקום על מנת להירשם ללימודים. היום לכל אוניברסיטה יש מערכת רישום מקוונת שמאפשרת להירשם ללימודים און ליין ומבלי לצאת מהבית. השלב הראשוני הוא למלא את טופס ההרשמה (מדובר בטופס ארוך שכולל את כל הפרטים והנתונים שלכם), וניתן לעשות את זה בצורה פשוטה ויעילה מאוד.

צירוף המסמכים הרלוונטיים
אל טופס ההרשמה המקוון יהיה עליכם לצרף את המסמכים הרלוונטיים. ברוב המקרים זה יהיה צילום תעודת זהות, תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי ולפעמים (תלוי מסלול לימודים) תצטרכו להוסיף מסמכים נוספים כמו למשל תיק עבודות או תוצאות של מבחנים אחרים. מומלץ לסרוק את כל המסמכים מבעוד מועד כדי שתוכלו לצרף אותם לטופס ההרשמה בצורה מהירה ונוחה.

תשלום דמי רישום והמתנה לתשובות
חשוב לשים לב לכך שגם אחרי שמילאתם את כל משימות ההרשמה ולכאורה נרשמתם ללימודים, אין זה אומר שבהכרח התקבלתם. לכל מסלול לימודים באוניברסיטה יש מיכסה אפשרית של סטודנטים. אחרי שכולם נרשמים אנשי הצוות עושים את השיקולים שלהם ומחליטים (בדרך כלל על פי הנתונים האישיים) מי יתקבל ומי לא. אחרי שהשלמתם את שלב ההרשמה עליכם להמתין לתשובות מהאוניברסיטה. זיכרו שאת התהליך שפירטנו כאן מומלץ לעשות לפחות ב-3 מוסדות לימוד על מנת שיהיו לכם אופציות נוספות לבחירה למקרה שלא תתקבלו. נסו להימנע מתחושות אכזבה וכישלון למשמע תשובה שלילית, ותזכרו שבכל מוסד לימודים תוכלו לרכוש ידע, להרחיב אופקים ולמצות את הפוטנציאל שלכם.