לימודי משפטים בשכר לימוד אוניברסיטאי

הביקוש ללימודי משפטים מאז ומעולם היה גבוה, אלא שבעבר היה ניתן ללמוד את התואר אך ורק באוניברסיטאות. תנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטה הם קפדניים ומחמירים יותר, מה שהביא לכך שרבים לא הצליחו לעמוד בהם ונאלצו לוותר על לימודי התואר.

עם השנים יותר ויותר מכללות פתחו את שעריהן ללימודי משפטים (עם תנאי קבלה פחות נוקשים) ויותר סטודנטים עמדו בתנאי הסף והתקבלו ללימודים. זה הביא להצפה מסוימת בעורכי דין (יש שיגידו שעל כל אזרח במדינה יש שני עורכי דין), אבל זה גם הביא לכך שרבים יותר הצליחו להגשים את חלומם ולהיות עורכי דין. אם חשבתם שכדי ללמוד משפטים במכללה תצטרכו להיפרד מעשרות אלפי שקלים (הרבה יותר ממה שיעלה לסטודנטים באוניברסיטה), אז תדעו שזה לא חייב להיות כך. יש אופציות ללמוד משפטים במכללה בשכ"ל אוניברסיטאי!

מכללות מתוקצבות עם לימודי משפטים
לא בכל מכללה אפשר ליהנות משכ"ל אוניברסיטאי, אלא רק באלו שנקראות "מכללות מתוקצבות". מכללה מתוקצבת היא למעשה מכללה שמקבלת את מקורות המימון שלה מגורמים ממלכתיים (משרדי ממשלה כאלה ואחרים) ולכן היא יכולה להרשות לעצמה (ואפילו מחויבת ) לגבות שכל לימוד בדיוק כמו באוניברסיטה. תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללות האלו הן נוחים יותר מאלו שבאוניברסיטה, ולכם יש הזדמנות להתקבל בקלות יחסית לתואר ולשלם בדיוק כמו שהייתם משלמים לו הייתם לומדים באוניברסיטה.

רשימת מכללות עם תואר במשפטים בשכ"ל אוניברסיטאי
במדינת ישראל יש לא מעט מכללות מתוקצבות ולכם, הסטודנטים לעתיד, יש לא מעט אפשרויות ללימודי משפטים שאינם באוניברסיטה. מכללות שאינן מתוקצבות הן מכללות שהוקמו על ידי יזמים פרטיים והמדינה לא משתתפת במימון ולכן הן גובות שכר לימוד גבוה יותר. ברשימת המכללות המתוקצבות שמציעות לימודי משפטים תמצאו את מכללת ספיר, מכללת רמת גן, מכללת נתניה, האקדמית תל אביב יפו ואחרות.

ההבדל בין לימודי משפטים באוניברסיטה לבין לימודי התואר במכללה
פעם האמינו שבוגרי אוניברסיטה הם איכותיים יותר ונחשבים יותר ומתוקף כך מוצאים עבודה בתור עו"ד בקלות רבה יותר. היום ברור לכולם שהמוסד בו לומדים אינו המשפיע היחיד על עתיד הסטודנטים ומי שיגלה כישרון, חריצות ומוטיבציה יצליח בלי קשר להיכן הוא למד. כיום ההבדלים העיקריים באים לידי ביטוי בתנאי הקבלה ובדרישות שבמכללה הם פחות נוקשים מאלו של האוניברסיטה. כיוון שניתן למצוא תואר במשפטים במכללה עם שכ"ל אוניברסיטאי, ההבדל במחיר ירד גם הוא מן הפרק.