הנדסת תעשייה וניהול במכללה

פעם רבים האמינו שתואר מסוג זה כדאי ללמוד רק באחת מהאוניברסיטאות, אבל היום ברור לכולם שישנן לא מעט מכללות שמסלולי לימוד הנדסה תעו"ן בהן איכותיות ופרקטיות לא פחות מאלו שבאוניברסיטאות. הנה כמה סיבות טובות ללמוד את התואר דווקא במכללה.

להיות מהנדס תעשייה וניהול זה לקחת חלק בניהול מערכות גדולות ומורכבות, זה לשפר ולייעל תהליכים באמצעות שיטות הנדסיות, זה לנהל מערכות טכנולוגיות אבל גם אנשים, ולהיות בעל חלק משמעותי בהצלחה של חברות וארגונים. מדובר בתפקיד מבוקש במיוחד שאפשר להשתלב איתו בחברות הייטק, בחברות תעשייתיות, בחברות ציבוריות, בארגונים ועוד. בוגרי הנדסה, תעשייה וניהול נהנים משלל אפשרויות תעסוקה, אפשרויות קידום ופיתוח ומשכורות מתגמלות במיוחד.

מסלולי לימוד עם שלל התמחויות כולל תכניות סטאז' בחברות מובילות
מכללות רבות בארץ מציעות תכניות לימוד תואר בהנדסה תעשייה וניהול בהתמחויות שונות שמשתנות לפי הדרישה בתעשייה. כך למשל תוכלו להמתחות במערכות מידע, לוגיסטיקה, תכנות וכו'. כמו כן מוסדות לימוד רבים מציעים תכנית לימודים שכוללת סטאז' בחברות מובילות בתחום. כחלק ממסלול התואר תצאו להתנסות במגוון חברות וארגונים ותוכלו להבין איך בא לידי ביטוי התפקיד בשטח. בוגרי הנדסה תעשייה וניהול במכללות נחשבים למבוקשים בשוק העבודה ומצליחים להשתלב לעבודה בתחום מיד עם סיום הלימודים.

סגל הוראה מנוסה שמגיע ממשרות בכירות בתעשייה
אם חשבתם שהמרצים הטובים ביותר נמצאים דווקא באוניברסיטה תחשבו שוב, כי זה ממש לא כך. כיום במכללות השונות בארץ פועל בגל הוראה בכיר ומקצועי שמגיע ממשרות בכירות בתחום. זה נוגע למסלולי לימוד רבים ובפרט להנדסה תעשייה וניהול. המכללות משקיעות תקציבים רבים במשיכת מרצים מעולים שמלווים את הסטודנטים והם אחת הסיבות העיקריות להגיע ללמוד במכללה.

כיתות לימוד חדשניות וסביבה לימודית מתקדמת
כשזה נוגע ללימודי הנדסה תעשייה וניהול, יש חשיבות גדולה להתנסות מעשית ולתרגול של הדברים בזמן הלימודים. ברוב המכללות בארץ כיום נמצאות כיתות תרגול עם ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם במיוחד. לסביבה לימודית חדשנית יש חלק משמעותי בהצלחה ובהכנה למה שיחכה לכם בשטח.  בוגרי מכללות משתלבים במשרות מעולות מיד עם סיום הלימודים, ולסביבה הלימודית יש לא מעט בכך.