מה עושים עם לימודי QA ?

יש תחומים שלא היו כאן מאז ומעולם והם אך ורק התפתחות של הטכנולוגיה. תחום ה-QA הוא אחד הבולטים שבהם ולא רק שהוא שיפר את הטכנולוגיה, הוא גם יצר שלל אפשרויות תעסוקה חדשות

אם הייתם מתעניינים בתחום לפני 30 שנה כנראה שלא הייתם מוצאים משרות רבות בו, ואם תעברו בקצרה על לוחות הדרושים השונים תגלו שהיום המצב שונה לחלוטין. הביקוש לאנשי QA הוא עצום ומי שמחזיק בתעודה ובידע הדרושים יכול למצוא את עצמו בתפקידים מגוונים ומתגמלים כספית. מה זה בכלל QA? מה עושים עם זה? ואיפה הכי כדאי ללמוד את זה? יצאנו לבדוק

אז מה זה QA בעצם?
התשובה הפשוטה לשאלה הזו היא : בדיקת תוכנה. אלא שב-QA אין שום דבר פשוט ומדובר בעולם שלם ומורכב במיוחד. כל תוכנה שיוצאת לשוק (ולו התוכנה הבסיסית ביותר) עוברת שלל בדיקות שיבטיחו את תקינותה ואת הגעתה ללקוח כשהיא מושלמת ולא פחות מכך. QA הוא סידרה של בדיקות שמבצעים לאורך כל שלב פיתוח התוכנה ועד ליצירת המוצר הסופי על מנת לפתור תקלות ולהבטיח את איכות התוכנה. תקלה בתוכנה עלולה להפיל את החברה שפיתחה אותה ולכן חשיבותם של אנשי ה-QA היא קריטית.

מקומות מומלצים ללימודי QA
אחרי שהבנו את החשיבות של בודקי התוכנה, ניתן להבין מדוע התחום הזה הוא כל-כך מבוקש. כיום ניתן ללמוד קורס QA במגוון מכללות ובתי ספר ביניהם מכללת האקר יו, מכללת INT, ג'ון ברייס, המכללה למנהל, ומקומות נוספים. ניתן גם להגיע למשרות שוות בבדיקת תוכנה ללא לימודי תעודה בתחום, אך הם ללא ספק יפתחו לכם דלתות נוספות. חשוב לבחור קורס איכותי ומקיף שכולל תכנים רבים ורלוונטים לשוק התעסוקה. חפשו המלצות של בוגרים שעשו את הקורס לפניכם ובחרו במקום שמעניק תעודה מוכרת.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי בודקי תוכנה
והנה שאלת השאלות שוודאי מעסיקה אתכם יותר מכל דבר אחר. מה עושים עם הלימודים לעזאזל??? ובכן, כיוון שהתחום כל-כך מבוקש ונוגע לכל-כך הרבה חברות וארגונים, ניתן למצוא שלל משרות בתחום ה-QA. תוכלו להתחיל מבודקי תוכנה מתחילים בחברות הייטק וחברות תוכנה כאלה ואחרות, תוכלו להתקדם למשרות של ראשי צוות וראשי מחלקה, תוכלו לעבוד בסטארטאפים טכנולוגיים, בחברות וארגונים במשק וגם לפתוח עסק עצמאי לבדיקת תוכנה.