קורסים מקצועיים שאפשר ללמוד בזום

אפשר לחלק את עולם הלימודים בכלל, והקורסים המקצועיים בפרט, ללפני הקורונה ואחריה.

עד לפרוץ המגיפה היו מעט מאוד הכשרות מקצועיות שניתן היה ללמוד באופן מקוון. רוב בתי הספר המקצועיים דרשו הגעה פיזית לשיעורים ואפילו פסלו סטודנטים שנעדרו מכמות מסוימת של שיעורים. מאז שהגיעה הקורונה לעולמנו, לא רק שלא הורידו ציון על העדרות, אלא אסרו על הסטודנטים להגיע לבית הספר והעבירו את כל תכני הלימוד לזום. אם יש דבר טוב שיצא מהקורונה הוא שמוסדות לימוד התייעלו והבינו שניתן להעביר כמעט כל קורס דרך הזום. לא תמיד זה אידיאלי ולא תמיד זה אפשרי, אך למדנו שברוב הגדול של המקרים זו אפשרות מצוינת. הנה כמה קורסים שתוכלו ללמוד באופן מקוון, דרך הזום, גם במקרה של מגיפה עולמית.

קורסים בתחום הדיגיטל
אם יש תחום שאין כל בעיה ללמוד דרך הזום זה תחום הדיגיטל. הרי שאם זה לא היה אפשרי כל זכות הקיום של הדיגיטל הייתה מוטלת בספק. כשאנחנו מדברים על קורסי דיגיטל אנחנו מתכוונים, בין היתר, לקורסי בניית אתרים, קידום אתרים, שיווק ברשתות החברתיות, קורסי סייבר, תכנות ועוד. אלו קורסים שניתן ללמוד באמצעות הזום מכל מקום בארץ או בעולם ואין צורך בהגעה לבתי הספר.

לימודי אמנות רב תחומיים
זה אולי נשמע מוזר אבל הקורונה הוכיחה לנו שאפילו לימודי אמנות ניתן ללמוד דרך הזום. קורסי ציור, פיסול, צילום ואפילו לימודי תעודה באיפור ניתן למצוא און ליין. איך זה עובד? התכנים מועברים דרך הזום ואילו את התרגול המעשי כל סטודנט עושה באופן עצמאי בביתו או בכל מקום אחר שיבחר. יש שיגידו שזה לא אידיאלי, אבל אנחנו מאמינים שמדובר בפתרון מתקדם ואיכותי שמאפשר לרכוש ידע וכלים רבים בתחום ספציפי.

קורסי יבוא, יצוא ומסחר
תחומי היבוא והיצוא הפכו לחזקים מאוד בשנים האחרונות והדרישה לאנשי מקצוע מהתחום היא גבוהה מאוד. קורסי יבוא ויצוא אינם מצריכים התנסות מעשית בכיתות תרגול מיוחדות ולמעשה ניתן ללמוד אותם דרך הזום ללא כל בעיה. כמובן שחשוב לבחור בקורס און ליין מקיף ומקצועי שמועבר על ידי מרצה מנוסה וכולל ליווי צמוד ומענה לשאלות. קורסי מסחר (בעיקר בתחום ההשקעות) גם הם נחשבים לפופולריים במיוחד וגם אותם אין כל בעיה ללמוד באופן מקוון.