פשוט או מורכב? תנאי קבלה של תואר שני

אמנם הוא יקדם אתכם ויפתח לכם דלתות מסוימות, אבל כדי לעשות את פריצת הדרך המשמעותית תצטרכו להיות בעלי תואר שני

יש שיגידו שתואר ראשון הוא כמו תעודת בגרות ושאין לו באמת חשיבות גדולה יותר מידי בשוק העבודה. ואתם, שלימודי התואר הראשון היו לא פשוטים עבורכם, נחרדים רק מהמחשבה להתחיל את הכל מהתחלה. וזה עוד לפני שבדקתם אם אתם בכלל מתקבלים אל לימודי תואר שני. אז בואו נדבר רגע על תנאי קבלה של תואר שני. האם להיות בעלי תואר ראשון זה מספיק? האם צריך לעשות השלמות ומבחנים? האם זה פשוט או מורכב? יצאנו לבדוק...

תואר שני שקל יחסית להתקבל אליו
יש תארים שניים שהקבלה אליהם פשוטה יותר ויצריכו ממוצע ציונים בתואר הראשון של מעל 75, מעבר בחינה באנגלית (או השלמה של בחינת קבלה באנגלית), ולעתים גם מבחן אישי. התארים האלו יהיו ברוב המקרים תארים במקצועות הומאניים כמו למשל : ספרות, אמנות, תקשורת, תיאטרון וכו'. שימו לב שתנאי הקבלה לתואר שני במכללות יהיו בדרך כלל פשוטים יותר מאלו של האוניברסיטה, שם זה יהיה מורכב יותר.

תארים שניים עם תנאי קבלה קשיחים
יש תארים שניים שבהם מה שעשיתם בתואר הראשון לא יספיק לכם. מדובר בתארים שחלק מתנאי הקבלה כוללים תואר ראשון ספציפי ועם תואר אחר לא תוכלו להתקבל. מדובר בתארים שניים מקצועיים כמו : הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, פסיכולוגיה, חינוך ועוד. במקרה הזה תצטרכו להציג תואר ראשון בתחום זהה כדי להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. בחלק גדול מהמקרים תצטרכו לעבור גם מבחן קבלה ולעתים גם לסיים לימודי השלמה של קורסים ספציפיים. בשורה התחתונה, לימודי תואר שני הם לא דבר פשוט וכדאי להוציא את המילה הזו מהמשוואה.

כך תבחרו איזה תואר שני ללמוד (ספוילר : לא לפי תנאי הקבלה)
כפי שהבנתם, יש תארים שניים שיותר פשוט להתקבל אליהם ויש כאלו שהתנאים יותר קשיחים. מה שכן, אנחנו לא חושבים שמורכבות תנאי הקבלה היא זו שצריכה להיות הסנן שלכם לבחירת התואר. תואר שני צריך להיות מקפצה לקריירה שלכם ואמור לקדם ולפתח אתכם. מסיבה זו מומלץ לבחור תואר שני לפי העניין שלכם, ולפי האופציות שהוא ייתן לכם. תואר שני הוא לא דבר פשוט והוא דורש משאבים , זמן , סבלנות והרבה נכונות להשקעה. קחו את זה בחשבון לפני שאתם מתחילים ללמוד ואל תבחרו תואר לפי תנאי הקבלה שלו בלבד.