קורס טיס אזרחי, אתם הולכים לעוף על זה...

גם אם לא יצא לכם להיות פרחי טייס בצבא או לשרת כטייסים צבאיים, אף פעם לא מאוחר כדי לעשות קריירה בטייס.

רבים חושבים שכדי לעבוד כטייס באזרחות צריך היסטוריה צבאית של טייס, אבל זה לא בהכרח כך. זה נכון שרוב טייסי חברות התעופה הישראליות הם בוגרי שירות צבאי כטייסים, אך עדיין ניתן להתברג לתפקיד הנחשק גם בלי הרזומה המפואר הזה. איך? באמצעות קורס טיס אזרחי. זה לא הולך להיות קצר או קל במיוחד, אבל אתם בהחלט הולכים לעוף על זה! הנה כל הפרטים.

מקומות מומלצים ללמוד קורס טיס אזרחי
כיום ישנם בארץ מספר בתי ספר לטיסה שמפעילים קורסי טיס אזרחיים. בין בתי הספר המוכרים תמצאו אחד בהרצליה, אחד בחיפה, וכן סניפים מקומיים של בתי ספר בינלאומיים לטיסה. לפני שבוחרים את הקורס חשוב לוודא מהו כולל מבחינת תכני לימוד, סימולציות טיסה, זהות צוות ההוראה וניסיונו, כמה שיעורי טיסה מעשיים יש ואיזו סוג תעודה מקבלים בתום הלימודים. חשוב גם לדבר עם בוגרים של בתי הספר השונים ולבקש מהם את חוות הדעת שלהם על החוויה בבית הספר.

תנאי קבלה, משך הקורס ופרטים נוספים
לפי החוק בישראל ניתן להוציא רישיון טיס אזרחי החל מגיל 17, כך שאם עדיין לא הגעתם לגיל המתאים, כדאי שתמתינו מעט. פרט לגיל, נדרשים לעבוד מבדק כשירות רפואית ולעתים גם ראיון אישי וטיסת הכרות. קורס טיס באזרחות נמשך על פני שנתיים (פלוס מינוס - משתנה ממקום למקום) ונדרשים לעבור בהצלחה את מבחני התיאוריה וכ-40 שעות טיסה. את רישיון הטיס שלכם תקבלו רק במידה ותעברו בהצלחה את כל שלבי הלימודים והבחינות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס טיס אזרחי
בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר טייסים בחברות תעופה ישראליות שהם לא בוגרי שירות צבאי כטייסים, אלא בוגרי קורס טיס אזרחי. זה אומר שנכון להיום כל הדלתות פתוחות בפניכם ולאחר שתשלימו בהצלחה את הלימודים תוכלו להתברג גם לארקיע, ישראייר או אלעל אם זה החלום שלכם. בנוסף לזה, תוכלו לעבוד בחברות תעופה זרות ששם תנאי הקבלה הם לעתים נוקשים פחות. כמו כן תוכלו לעבוד בטייסים אזרחיים בטיסות פנים (דרך המשטרה, חברות חילוץ ישראליות, חברות תיירות שעוסקות בטייס ועוד).