הרשמה ללימודים בעידן הקורונה

מגפת הקורונה נכנסה לכל חלקה בחיינו וגרמה לשינויים מרחיקי לכת ולעולם חדש ושונה מכל מה שהכרנו - גם בנושאי הרשמה ללימודים וייעוץ הרשמה

אחד התחומים שהשתנה לבלי היכר בעקבות הקורונה הוא הלימודים באוניברסיטאות, במכללות ובבתי הספר המקצועיים. קורסים פרונטאליים הפכו להיות לא רלוונטים, לימודים בזום הפכו לדבר שבשגרה, מבחנים הוחלפו בעבודות והעולם האקדמי עבר טלטלה של ממש. לצד זה, אנחנו גם עדים לשינוי משמעותי בביקוש ללימודים ובעלייה ניכרת בסטודנטים שמבקשים להתחיל ללמוד. אחת הסיבות לכך היא חוסר האפשרות לטוס לטיול הגדול אחרי הצבא, מה שמביא צעירים רבים להתחיל ללמוד מוקדם מכפי שתכננו. אז איך בוחרים מה ללמוד בתקופת הקורונה? איך מחליטים איפה ללמוד כשלא ניתן לראות את המוסדות האקדמאים מקרוב? למה צריך לשים לב? יצאנו לבדוק.

ימים פתוחים וירטואלים בתקופת הקורונה - אל תוותרו עליהם!
על אף העובדה שלא ניתן להתקהל ולקיים ימים פתוחים ומפגשים מקדימים לפני הלימודים, מכללות והאונברסיטאות בישראל מצאו שלל פתרונות מקוונים ויעילים במיוחד. במפגשי הזום האלו תוכלו להכיר את צוותי ההוראה, לקחת חלק בסיורים וירטואליים במקום עצמו, לשאול שאלות ולקבל תשובות לדברים שמעסיקים אותם. נכון שלא מדובר במצב אידיאלי ומפגשי זום לא תמיד יכולים להחליף ביקור במקום, אך זה מה שיש כרגע ואנחנו ממליצים לכם לא לוותר על זה. בהיעדר "הדבר האמיתי" זה נותן מענה ראוי ויסייע לכם להחליט לאיזה מוסד לימודים ומסלול לימודים הכי כדאי לכם להירשם.

תנאי קבלה ללימודים בתקופת הקורונה
מכללות ואוניברסיטאות רבות נקטו בצעד ראוי להערכה כאשר הגמישו את תנאי הקבלה למסלולים מסוים. בין ההקלות שהקיימות אפשר למצוא הרחבה של אפשרויות הקבלה ללא פסיכומטרי על סמך ציוני הבגרות בלבד, הורדה של ממוצע הבגרויות הדרוש, הורדה של ציון הפסיכומטרי הדרוש לקבלה, והקלות נוספות. חשוב לציין שהתאמת תנאי הקבלה נועדה כדי להקל על הסטודנטים לעתיד ואלו שיתקבלו ייחשבו לסטודנטים מן המניין ללא תנאים.

מה חשוב לדעת לפני שנרשמים ללימודים בתקופת הקורונה?
חשוב להבין שהקורונה שינתה את כל התנהלות הלימודים ולא רק את התקופה שלפניהם. רוב השיעורים והתרגולים הפכו למקוונים ואפילו קורסים שלמים נלמדים באמצעות הזום. לפני שבוחרים מסלול או מוסד לימודים חשוב לוודא כיצד מתנהלת הלמידה באותו מקום, מה המדיניות לגבי מבחנים, מה השעות של השיעורים והאם יש הקלטות, האם וכיצד מתבצעות פגישות אישיות עם המרצים , האם יש הקלות בהיקף החומר ובדרישות וכו'. על אף שככל הנראה מדובר במצב זמני, הוא בהחלט ישפיע עליכם במידה ואתם מתחילים ללמוד וחשוב שתכירו את הדברים לפני שאתם נרשמים.