מסלולי לימוד מבוקשים

יש אנשים שבוחרים מסלול לימודים לפי מה שמעניין אותם, יש את אלו שבוחרים לפי המשכורות הצפויות בתחום הנלמד, ויש את אלו שבוחרים לפי ביקוש

מסלולי לימוד מבוקשים יכולים להיות כאלו שמבוקשים על ידי הסטודנטים, כלומר כאלה שהפופולאריות שלהם בקרב הלומדים (מסיבות כאלה ואחרות) היא גבוהה, ויש מסלולים שמבוקשים בשוק העבודה. אז לפי מה אתם בוחרים את מסלול הלימודים שלכם? יצאנו לבדוק מהם מסלולי הלימוד המבוקשים וחזרנו עם נתונים שאולי יעזרו לכם לבחור מה ללמוד.

מסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בקרב הסטודנטים
פופולאריות למסלול לימודים היא דבר שמשתנה מתקופה לתקופה ומסלול לימודים שהיה נחשב למבוקש בעבר יכול להיות היום בתחתית הרשימה. פופולאריות היא דבר דינאמי שמשנה צורה עם הזמן וקשה מאוד לחזות אותו. נכון להיום (שנת 2020) הביקוש בקרב הסטודנטים הוא למסלולי לימודי הנדסה על גווניהם, משפטים, מנהל עסקים וכלכלה. כדי להמחיש את רמת הביקוש של לימודי משפטים ועריכת דין נוכל להתבונן על כמות המועמדים שניגשים לבחינות הלשכה מידי שנה.

תחומי לימוד שיש להם ביקוש בשוק העבודה
בסעיף הקודם נגענו במסלולי לימוד שמבוקשים על ידי הסטודנטים אך לא תמיד ישנה התאמה בין הביקוש הזה לבין הביקוש שקיים בשוק העבודה. נכון להיום הביקוש בשוק העבודה הוא לבוגרי לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, מדעי המחשב, רפואה, כימיה, הנדסת תוכנה, חינוך, הנדסת חשמל, ותחומים נוספים. גם במקרה הזה הביקוש הוא דינאמי ומשתנה מתקופה לתקופה.

ביקוש הוא פרמטר חשוב אבל לא הוא בלבד צריך להכריע את ההחלטה שלכם
אנחנו מבינים שהביקוש ללימודים הוא דבר שמעניין את מרבית הסטודנטים והוא מהווה חלק בלתי נפרד מההחלטה מה ללמוד. יחד עם זאת, חשוב שתכניסו למערכת השיקולים שלכם גם את הפרמטר של העניין. מומלץ מאוד ללמוד משהו שמעניין אתכם ושיש לכם חיבור אליו , משהו שתוכלו לעסוק בו לאורך זמן. עם כל הכבוד לביקוש בשוק העבודה, אתם אלו שבסופו של דבר תעסקו במקצוע ותלמדו אותו לאורך תקופה ארוכה ורצוי שזה יהיה משהו שאתם מחוברים אליו, גם אם זה אומר לבחור במסלול מעט פחות מבוקש.