איך בוחרים מה ללמוד ב 2020?

מדעי המחשב? חינוך והוראה? אולי בכלל רפואה או סיעוד? סקרנים לדעת מה הכי כדאי ללמוד בשנת 2020? מצוין! כי בדיוק על זה ננסה לענות היום

שלא תחשבו שתהיה לנו תשובה חד משמעית לשאלה איזה מסלול לימודים הוא המומלץ ביותר? כי אין באמת דבר כזה. לכל אחד מומלץ ללמוד משהו אחר, משהו שמתאים לו ומעניין אותו. מה שכן, אנחנו יכולים לעזור לכם להבין כיצד לבחור את מסלול הלימודים הנכון ביותר לפי פרמטרים שבשנת 2020 הולכים להיות חשובים ומשמעותיים. מוכנים? יאללה מתחילים.

בחירת מסלול לימודים לפי תחומי העניין שלכם
אמנם יש כאלה שיחלקו עלינו, אבל אנחנו עדיין מאמינים שגם בשנת 2020 עליכם לבחור מה ללמוד לפי מה שמעניין אתכם. עם כל הכבוד לשיקולים האחרים, העניין הוא זה שישאיר אתכם במסלול ויוביל להצלחה שלכם. העניין הוא זה שיגרום לכם להעמיק, לחקור ולהתפתח ולכן בלעדיו לא תוכלו לצאת למסע שלכם. אז כן, בשנת 2020 בוחרים מסלול לימודים לפי מה שמעניין אתכם!

בחירת מסלול לימודים לפי הביקוש בשוק העבודה
בנוסף לעניין, ישנו פרמטר נוסף וחשוב והוא הביקוש לתחום הלימודים שלכם בשוק העבודה. זה גם דבר שכדאי לבחון לפני שבוחרים מסלול לימודים כיוון שזה בעצם העתיד שלכם וזה הכרחי לדעת מה המצב בשוק. גם אם בסופו של דבר תחליטו לא לעסוק במה שלמדתם (מה שקורה ללא מעט בוגרים), כדאי שתבינו מה המצב בשוק העבודה. בדקו מהן המשרות שצפויות לכם, האם יש ביקוש לבוגרים מהמסלול שאתם מתעניינים בו, מהן אפשרויות הקידום והפיתוח ודלו כמה שיותר מידע על הביטוי של תחום הלימודים שלכם בשוק התעסוקה.

בחירת מסלול לימודים לפי המשכורות במשק
אין מה להתייפייף או להרגיש לא בנוח עם השאלה - כמה מרוויחים אנשים שלמדו את המסלול שאתם מתעניינים בו. המשכורות הצפויות לכם הם חלק בלתי נפרד מהשיקולים על מה ללמוד וישקר מי שיגיד לכם שזה לא מעניין אותו. נכון שזה לא העיקר (ובגלל זה שמנו את הפרמטר הזה אחרון), אבל הוא בהחלט חלק נכבד מההחלטה. כשאתם מבררים מה המשכורות חשוב שתבינו שמשכורת תלויה גם בשנות הניסיון והוותק שלכם. המשכורת שצפויה לכם בסיום התואר היא לא זו שתקבלו אחרי שתצברו ניסיון תעסוקתי.