איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב?

לפני שנענה על השאלה: "איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב?" רק נציין שמאוד כדאי ללמוד מדעי המחשב.

למקרה שאתם עדיין מתלבטים או לא בטוחים עד הסוף, נספר לכם שמדובר באחד מהתארים המבוקשים ביותר בשוק העבודה. בוגרי מדעי המחשב משתלבים לעבודות מאתגרות ומתגמלות במיוחד, כבר מתחילת הדרך. אלא שלא הכל וורוד, וכדי לסיים בהצלחה את התואר תצטרכו הרבה מאוד סבלנות ורצינות. מדובר באחד מהתארים המאתגרים והמורכבים ביותר. ועכשיו נחזור לשאלה שלשמה התכנסנו וננסה להבין איפה הכי מומלץ ללמוד מדעי המחשב.

תואר במדעי המחשב באוניברסיטה - האם כדאי להתאמץ כדי להתקבל?
האוניברסיטאות ברחבי הארץ הן מקום מומלץ ונחשב ללימודי מדעי המחשב. תוכלו לעשות את זה באוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית ועוד. תנאי הקבלה ללימודי התואר באוניברסיטאות הם גבוהים ומאתגרים ולא כולם מצליחים לעמוד בהם. מסלול הלימודים מאתגר אף הוא וכולל תכנים מורכבים ומרתקים. כדי לסיים את התואר בהצלחה יש לעמוד בדרישות גבוהות שכוללות מטלות ומבחנים. האם שווה להתאמץ כדי להתקבל ללימודים? תלוי בכם, ביכולת שלכם וברצון שלכם. גם אם לא תתקבלו ותבחרו ללמוד במכללה תוכלו להצליח במידה רבה.

תואר במדעי המחשב במכללה - האם כדאי להתפשר?
בעבר היה ניתן ללמוד את  התואר רק באוניברסיטאות אך הביקוש הגדול לתחום יצר תחרות מצוינת שהביאה גם את המכללות לפתוח מסלולי לימודים למדעי המחשב. כיום ניתן ללמוד את התואר במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ בניהן: המכללה למנהל, מכללת רמת גן, מכללת ספיר, ומכללות נוספות. תנאי הקבלה במכללות מעט נוחים יותר, מה שמאפשר לסטודנטים שלא התקבלו ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטה לעשות את זה כאן. האם זו פשרה? ממש לא! זו בסך הכל אפשרות נוספת שתאפשר לכם לעסוק במקצוע מבוקש ורווחי.

מה יותר נחשב - תואר במדעי המחשב מהמכללה או מהאוניברסיטה?
יש גישה שאומרת שתואר מטעם האוניברסיטה הוא תואר נחשב יותר שפותח דלתות רבות יותר בשוק העבודה. אנחנו חושבים שהגישה הזו שייכת לעבר ואינה רלוונטית יותר כיום. המציאות בשטח מוכיחה שבוגרי תואר ראשון מדעי המחשב ממכללות מצליחים באותה מידה של בוגרי האוניברסיטה. זה אומר שלא משנה איפה תלמדו מדעי המחשב, העיקר שתלמדו את זה! מדובר בתואר מבוקש ונחשק שיאפשר לכם להשתלב במגוון משרות מעניינות עם שכר גבוה ומתגמל. אל תחשבו פעמיים!