לימודי תכנות - מה בעצם קרה פה ב20 שנה האחרונות?

לפני 20 שנה המצב היה ברור מאוד: מי שעסק במחשבים הוא מי שלמד תואר במחשבים. כדי להשתלב בתחום היוקרתי והרווחי הזה היה צריך להעביר 3 שנים (או יותר) בלימודי תואר ראשון באוניברסיטה

פעם כשהיה צריך להשקיע זמן ומאמץ ורק מי שעמד בכל הדרישות הקפדניות הצליח. היום המצב ממש לא כך ואפשר להגיד שעולם התכנות עבר מהפכה של ממש. זה קרה משתי סיבות עיקריות: בעקבות המהפכה הטכנולוגית הדרישה למתכנתים גדלה במיוחד ואי אפשר להסתפק רק במי שלמד תואר במחשבים. הסיבה השנייה היא שהלימודים בתחום השתנו והיום אפשר למצוא קורסים בתכנות שנחשבים ליעילים במיוחד ומכשירים אנשים לעסוק במקצוע בלי ללמוד תואר אקדמי ארוך ומפרך.

מה צריך כדי להיות מתכנת בתקופה הנוכחית?
המהפכה בעולם התכנות יצרה מצב שונה לגמרי שבו הניסיון חשוב הרבה יותר מההשכלה המקצועית. כדי לעסוק בתכנות בעידן שלנו צריך ניסיון והוכחות וזה בכלל לא משנה איפה צברתם את הניסיון. אלו יכולים להיות בני נוער שלמדו את זה בעצמם, חיילים משוחררים שעסקו בזה בצבא או בוגרי קורס תכנות שעשו עבודות שונות בזמן לימודים. הדרישה למתכנתים היא גבוהה במיוחד וככל שתקדימו לצבור ניסיון ותיק עבודות, כך תוכלו ליהנות ממשכורות גבוהות במיוחד.

קורס תכנות למתחילים - כל אחד יכול ללמוד תכנות!
קורס תכנות הוא המקום הטוב ביותר להתחיל בו והבשורה הטובה היא שהוא נמשך בדרך כלל על פני מספר חודשים וזהו. אז כבר לא צריך להשקיע 3 שנות לימודים באקדמיה כדי להיות מתכנת, ואפשר לעשות את זה תוך זמן קצר. תנאי הקבלה לקורס תכנות משתנים ממקום למקום אך לרוב הם כוללים מבחן קבלה שבודק את התאמתכם ללימודים. למרות שהוא קצר יותר מלימודי תואר, קורס תכנות נחשב למורכב ומאתגר במיוחד!

לימודי בדיקת תוכנה QA - קורס בן כמה חודשים שיפתח לכם את הדלת למקצוע מבוקש
תחום נוסף שקשור ללימודי התוכנה הוא התחום של QA (בדיקות תוכנה) שנחשב למבוקש במיוחד. קורס בודקי תוכנה נחשב למורכב מעט פחות מקורס תכנות, כאשר העבודה בתחום היא רבה במיוחד. בוגרי קורס בודקי תוכנה נהנים משפע של הצעות עבודה בחברות הייטק, בחברות תעשייתות, בתעשיות צבאיות או ביטחוניות ועוד. בתוך חודשים ספורים תוכלו להיות בעלי מקצוע מבוקש במיוחד!