לימודים גבוהים בישראל ב 2020 - סקירה

אנחנו תמיד ממליצים לבחון ולבחור מסלול לימודים לפי תחומי עניין ומשיכה טבעית, אבל אף פעם לא מזיק לדעת מה הולך להיות "חם" השנה. הנדסה? משפטים? אולי בכלל לימודי אמנות? אל תעסקו בניחושים, הנה כל התשובות

מתכננים להתחיל ללמוד בשנת 2020? הכתבה הבאה בשבילכם! צוות האתר שלנו יצא ללמוד ולחקור מהם מסלולי הלימוד להשכלה גבוהה שהולכים להיות רלוונטים השנה וחזר עם ממצאים שכדאי לכם להכיר.

לימודי תואר בהנדסה  או מחשבים - הביקוש להייטק לא מסתיים אף פעם!
בשנים האחרונות כולם רוצים לעבוד בהייטק וכולם עושים הכל כדי להיכנס לחברת הייטק מצליחה ומפנקת. התנאים טובים, המשכורות מדהימות, העבודה מעניינת והחיים יפים יותר בהייטק. לימודי הנדסה הם דרך מצוינת כדי להגדיל את הסיכויים להיכנס לחברת הייטק ולכן גם בשנת 2020 הם יהיו מבוקשים ביותר. הנדסה תעשייה וניהול, הנדסת תקשורת, ניהול מערכות מידע, מדעי המחשב, אבטחת מידע, ומסלולי לימוד דומים יהיו כנראה המבוקשים ביותר השנה.

ירידה חדה בביקוש למסלולי לימוד מדעי החברה והרוח
כבר כמה שנים שהאקדמיה "סובלת" מירידה חדה בביקוש למסלולי לימוד בתחום מדעי החברה. אנחנו מדברים על לימודי פילוסופיה, אמנות, תקשורת, ספרות ותחומים נוספים. לצערנו הרב סטודנטים פחות ופחות מעוניינים להשתלב במסלולי הלימוד האלה, דבר שמטריד מאוד את אנשי האקדמיה. נראה שגם בשנת 2020 תהיה ירידה בביקוש למדעי החברה ושהמגמה המטרידה הזו תימשך.

מקצועות רפואיים ופרא רפואיים - מעניין בלימודים וגם אחריהם
לימודי רפואה תמיד היו מבוקשים ונדמה שגם בשנת 2020 הביקוש יימשך. תנאי הקבלה ללימודי רפואה ימשיכו להיות נוקשים, כך שהסינון הזה יביא רק את המתאימים ביותר ללמוד רפואה. למרות שמדובר במסלול לימודים ארוך במיוחד, זה לא מונע מאנשים רבים ללמוד אותו ולהשקיע את מיטב שנותיהם ומאמציהם בלימודים. לצד לימודי רפואה, גם מסלולי לימוד פרא רפואיים יהיו מבוקשים ביותר השנה. אנחנו מתכוונים ללימודי קלינאות תקשורת, לימודי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ומסלולי לימוד נוספים. אלו תחומים שנחשבים למעניינים במיוחד גם בתקופת הלימודים וגם בעבודה.