לימודי סייבר תנאי קבלה

אם פעם מדינות היו מנצחות מלחמות עם רובים ופצצות, היום זה ממש לא כך. היום "כל מה שצריך" הוא מסך ומקלדת כי המלחמה האמיתית מתרחשת ברשת. השתמשנו במרכאות כדי להגיד שאולי זה נשמע פשוט, אך למעשה מלחמת הסייבר היא המלחמה המורכבת והמאתגרת ביותר.

מדינות רבות כבר הבינו שהזירה האינטרנטית היא הזירה שבה מתרחשת המלחמה האמיתית ופעולות הגנה או התקפת סייבר הן שיכריעו את תוצאות המלחמה. בדיוק בגלל זה נפתחו בשנים האחרונות קורסים ללימודי סייבר שמכשירים את התלמידים לעיסוק בתחומי אבטחת מידע, לוחמת סייבר, טרור טכנולוגי וכו'. מדובר בלימודים מרתקים שיאפשרו לכם לעסוק באחד התחומים המבוקשים ביותר שקיימים כיום.

תנאי קבלה ללימודי תעודה בלוחמת סייבר
אחת האפשרויות המקובלות ביותר כיום היא לימודי תעודה בסייבר, או בשמם הרשמי יותר "אבטחת מידע". מדובר בקורס שנמשך על פני מספר חודשים ובסופו תקבלו תעודה של בוגרי קורס סייבר. תנאי הקבלה לקורס זה משתנים ממכללה למכללה אך הם לרוב יכללו ראיון אישי, בדיקת רמה באנגלית ואולי גם מבחן ידע נוסף שיעזור לבחון את התאמתכם לקורס.

תנאי קבלה תואר ראשון בלימודי סייבר
למרות שתחום לוחמת הסייבר הוא מאוד מבוקש ופופולרי, עדיין אין בארץ תואר ראשון שמוקדש כולו ללימודי סייבר. יחד עם זאת ניתן להשתלב ללימודי תואר במדעי המחשב עם התמחות בסייבר, או לתואר במערכות מידע עם התמחות בסייבר וכן למסלולים נוספים דומים. גם במקרה הזה תנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודים אחד לאחר, אך כאן הם יהיו קפדניים בהרבה. תידרשו להציג ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד וממוצע בגרויות גבוה גם הוא. תנאי הקבלה הנוקשים נועדו להבטיח שתוכלו לעמוד בהצלחה בדרישות התואר וברמה האקדמית שנחשבת לגבוהה במיוחד.

אני לא עומד בתנאי הקבלה - מה אפשר לעשות?
בכל מה שקשור לתנאי קבלה חשוב לזכור שלא מדובר בגזירת גורל ותמיד יש מה לעשות. ניסיתם להתקבל ללימודי תעודה בסייבר ולא הצלחתם? נסו שוב! בקשו לעבור ראיון חוזר, בידקו איפה נפלתם ועשו הכל כדי להשתפר. תנאי הקבלה לתואר ראשון בסייבר אמנם נוקשים יותר אבל גם אותם אפשר לשפר. תוכלו לשפר בגרויות, לעשות פסיכומטרי חוזר או ללמוד במכינה קדם אקדמאית. אם יש לכם חלום אל תוותרו עליו! עשו הכל כדי להגשימו.