קורסים מעשיים במקצועות היהדות

לימודי יהדות מתחלקים לשניים: לימודי "רוחניים", לנפש ולהעשרה, ולימודים מעשיים.

הסוג הראשון מיועד למי שרוצה לרכוש ידע, להרחיב את הדעת והאופקים, ולעסוק בנושאים מסקרנים ומרתקים. לימודי יהדות מהסוג הרוחני יאפשרו לכם להעמיק ולצלול לטקסטים יהודיים קדומים ולנתח אותם, לבחון תפיסות עולם, לפתח דיונים מורכבים ולהבין טוב יותר את עולם היהדות. הלימודים המעשיים יאפשרו לכם ללמוד מקצוע בתחומי היהדות ולעסוק בו לפרנסתכם. הנה כמה אפשרויות מעניינות במיוחד.

קורס משגיחי כשרות
כל עסק שמציג תעודת כשרות מחויב להעסיק באופן קבוע משגיח כשרות. משגיחי כשרות הם אנשים שעברו קורס שבו למדו את כל ההלכות, החוקים והפסיקות שמעניקים למקום מסוים את התעודה. במהלך הקורס תלמדו את הנחיות הרבנות הראשית בנושאי כשרות ותלמדו כיצד ליישם אותן בשטח. הקורס נמשך על פני מספר מפגשים (משתנה ממקום למקום אך נע בין 12-20) וניתן ללמוד אותו במוסדות לימוד שמוכרים על ידי הרבנות הראשית. לאחר שתעמדו בכל הדרישות ותעברו בהצלחה את המבחנים, תקבלו תעודת משגיח כשרות ותוכלו להשתלב לעבודה במסעדות, בתי קפה, מפעלי מזון וכו'.

קורס שחיטה כשרה
לימודי שחיטה כשרה הם עוד תחום מעשי של היהדות. הקורס אינו מתאים לכולם, אך אם אתם חושבים שאתם מסוגלים להתמודד עם המראות, צפויות לכם הזדמנויות תעסוקתיות נרחבות. בוגרי קורס שחיטה כשרה משתלבים לעבודה במשחטות בכל רחבי הארץ. במהלך הקורס תלמדו את כל השיטות והדרכים לבצע שחיטה כשרה על פי הלכות היהדות. הלימודים כוללים גם חומר עיוני וגם התנסויות מעשיות שיאפשרו לכם לצאת לעבוד בבתי מטבחיים מיד עם תום הלימודים.

קורס הכשרת בלניות
בלניות הן נשים מיוחדות במינן ששותפות ברגע מיוחד של טהרה והתחדשות. לא כל אחת יכולה להיות בלנית ובהחלט דרושה הכשרה מתאימה כדי לעסוק במקצוע. קורס בלניות יכשיר אתכן לעבוד כבלניות במקווה ובמהלכו תלמדו הלכות של טבילה וטהרה. הלימודים יפגישו אתכם עם סיטואציות שעלולות להתרחש במהלך עבודתכן ויעניקו לכם כלים וידע להתמודדויות הצפויות לכן. זהו קורס מעניין במיוחד שיאפשר לכם לעסוק באחד התפקידים המשמעותיים ביותר ביהדות. הקורס נמשך על פני מספר מפגשים (משתנה ממקום למקום) וחשוב לעשות אותו במקום מסודר שיעניק לכם תעודה מוכרת.