סקירת מקצוע לקראת לימודים: כימאי

לא כל אחד מתאים להיות כימאי. מדובר במקצוע שדורש ריכוז, סבלנות, דיוק והמון אחריות.

כימאי עוסק במבנה החומרים השונים, במצבי הצבירה שונים, ובמגוון תנאים סביבתיים. השילוב בין הגורמים האלו מוליד תוצאות כאלה ואחרות שניתן לעשות בהם שימושים לתועלת האדם והסביבה. כפי שאתם וודאי מבינים זהו תפקיד בעל רגישות גבוהה במיוחד ודרוש ידע רב כדי לעסוק בו. את הידע הזה תרכשו בלימודי תואר ראשון בכימיה. מה מצפה לכם בלימודים? איך תדעו אם זה מתאים לכם? ואיפה כדאי ללמוד תואר בכימיה? הנה כל התשובות.

מה לומדים בתואר בכימיה?
לימודי תואר ראשון בכימיה יפגישו אתכם עם מגוון נושאים בניהם: כימיה קוואנטית, אורגנית, אנליטית (וכן תחומי התמחות נוספים), יסודות כימיים, חומרים שונים ומצבי הצבירה שלהם ונושאים נוספים שיכשירו אתכם לעבוד בתור כימאים. לימודי כימיה כוללים לימודי חומר תיאורטי רב וכן התנסויות מעשיות במעבדות. במקומות מסוימים תוכלו לבחור במסלול דו חוגי עם תחום לימודים נוסף או במסלול של לימודי כימיה בלבד עם התמחות בתחום מסוים של כימיה. הלימודים נחשבים למאתגרים ומורכבים ודורשים יכולות אנליטיות וחשיבה מדעית.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי כימיה
כיום משתמשים בכימיה בכל תחום בתחומי החיים שלנו: בתעשייה, בחקלאות, בענף המזון, התרופות, ההייטק וכמעט כל תחום שתחשבו עליו. זה אומר שלבוגרי לימודי כימיה צפויה עבודה רבה ומגוונת וכל אחד יכול לקחת את זה לכיוון שמעניין אותו. תוכלו לעבוד בחברות לייצור תרופות, במחקר, בפיתוח מוצרים, במחשבים, בייצור ועוד. היופי בתואר בכימיה הוא שניתן לקחת את זה למקומות שונים וכל אחד יכול להשתלב בתחום שמעניין אותו. המשכורות בענף נחשבות למתגמלות במיוחד וישנן שלל אפשרויות להתפתחות אישית וקידום מקצועי.

מקומות מומלצים ללימודי תואר בכימיה
אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות מסלולי לימודי כימיה כך שמגוון האפשרויות העומדות בפניכם הוא רחב במיוחד. בין המקומות המוכרים והמומלצים ישנם: הטכניון , אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת אריאל, וכן מכללות שונות ברחבי הארץ. תנאי הקבלה ללימודי כימיה משתנים ממקום למקום אך בדרך כלל יהיו גבוהים כדי לוודא שאתם אכן מתאימים ללימודים המאתגרים. כימאים בארץ נהנים מתפקידים מגוונים ומיוקרה שמתלווה לעיסוק המקצועי שלהם. וזה עוד לפני שדיברנו על שכר מתגמל, תנאי עבודה מצויינים ומשרות מעניינות ביותר.