חשבתם כבר על תואר ראשון בפילוסופיה?

כולם אומרים לכם שאין בזה עבודה, אומרים לכם שחוץ מעניין בזמן הלימודים זה לא ייתן לכם שום דבר, אומרים לכם שאתם צריכים מקצוע פרקטי ושממש לא כדאי לכם לבזבז את הזמן על לימודי פילוסופיה.

למרות מה שכולם אומרים אתם לא יכולים להפסיק לחשוב על התחום הזה. על השאלות הקיומיות, על התיאוריות המרתקות, על העיסוק בנושא שכל-כך מדבר אליכם… אנחנו אומרים שאם אתם לא יכולים להפסיק לחשוב על זה, כנראה שאתם צריכים ללכת על זה. תואר ראשון בפילוסופיה - הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליו.

מה לומדים בתואר ראשון בפילוסופיה?
משמעות המילה פילוסופיה היא "אהבת החוכמה" מה שמלמד הרבה על שתלמדו בתואר. לימודי פילוסופיה חושפים את הסטודנטים לחשיבה פילוסופית ולאסכולות השונות בתחום. במהלך הלימודים לתואר תעסקו בהיסטוריה של הפילוסופיה, בגישות השונות, בכלים, בשאלות הפילוסופיות שעלו לאורך השנים, ותרכשו ידע רב בתחום. זהו תואר מרתק ומסקרן שבו כל שיעור יפתח אתכם לעולם מלא שאלות שלא תמיד תקבלו עליהן תשובות, אבל תמיד תוכלו לקחת חלק בדיונים מלאי עניין.

מה עושים עם זה בשוק העבודה?
השאלה הזו אולי לא מעסיקה אתכם (במיוחד אם אתם כל-כך בטוחים שאתם רוצים ללמוד את זה), אבל היא בטוח מעסיקה את ההורים המודאגים שלכם. אז מה עושים עם תואר בפילוסופיה? ובכן, שלא כמו תואר בהנדסה - כאן האפשרויות הן רחבות ורבות במיוחד. בוגרי תואר בפילוסופיה יכולים לעסוק בתחומי הרוח והחברה. הם יכולים לעסוק בחינוך, בהדרכה, ביצירה, בתקשורת ולמעשה כמעט בכל מה שירצו. זה תואר שנותן כלים רבים שיוכלו לשמש אתכם במגוון תפקידים. במוסדות לימוד רבים תוכלו ללמוד במסלול דו חוגי של שכולל פילוסופיה עם תחום ידע נוסף. מסלול זה נחשב לפרקטי יותר ולכזה שמגדיל את אפשרויות התעסוקה שלכם לאחר הלימודים.

איפה כדאי ללמוד תואר ראשון בפילוסופיה?
למרות שבשנים האחרונות הביקוש ללימודי פילוסופיה מעט ירד, עדיין תוכלו למצוא את המסלול במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ. האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, מכללת תל חי ואוניברסיטת חיפה הם רק חלק מהמקומות. בכל אחד מסלול הלימודים ותכנית הלימודים יהיו מעט שונים כך שחשוב לברר את כל הפרטים לפני שנרשמים. מצפות לכם 3 שנים מרתקות ומסקרנות , שנים שירחיבו לכם את הדעת ויפתחו את קווי המחשבה שלכם לאפיקים חדשים.