סקירת מקצוע לקראת לימודים: ארט דירקטור

את הבוקר תתחילו בישיבה עם הקופירייטר, משם תמשיכו לפגישה עם צוות המעצבים הגרפיים, אחר-כך תעשו עוד פגישה של העלאת רעיונות וגיבוש קונספט ומשם תצאו לדרך של יצירת הקמפיין הבא שכולם ידברו עליו.

בכל קמפיין כזה שאתם רואים במדיות השונות פועלים מעצבים גרפיים, קופירייטרים, אנשי תוכן ואנשי מקצוע נוספים. ארט דיירקטור הוא למעשה ראש צוות המעצבים והוא זה שיתרגם את הרעיון והחזון לשפה ויזואלית. הוא צריך להיות יצירתי, מוכשר, חד, מעודכן, ובנוסף לכך לגלות בקיאות רבה בכל שלבי הקמפיין הפרסומי. לימודי ארט דיירקשן יכשירו אתכם לכל אלו.

מה לומדים בקורס ארט דיירקשן?
מכללות רבות מציעות תכנית ללימודי ארט דיירקשן שכוללות גם לימודים עיוניים וגם מעשיים. ברוב המכללות הלימודים יפגישו אתכם עם תחומי העיסוק במקצוע ויכשירו אתכם לניהול של צוות מעצבים במשרד פרסום. ארט דיירקטור הוא טוב הוא כזה שבקיא בכל שלבי הקמפיין ומצליח להעביר בהצלחה רעיון לביצוע מושלם. תכנית הלימודים תכלול תכנים של קריאטיב, עיצוב גרפי למדיות השונות (אינטרנט, טלוויזיה, עיתון וכו'), תכירו תוכנות עיצוב ותתנסו בהן, ותלמדו דרכי פעולה במקצוע.

לימודים או ניסיון - מה יותר חשוב?
ברוב משרדי הפרסום ארט דיירקטור הוא למעשה מעצב מנוסה שהתקדם לתפקיד ניהולי. מסיבה זו ניסיון כמעצבים גרפיים יכול לקדם אתכם ולתרום לכם באופן מובהק.   יחד עם זאת, ניתן ללמוד קורס ארט דיירקטור שיאפשר לכם להתקדם מהר יותר לתפקיד, גם בלי ניסיון של שנים כמעצבים. חשוב לזכור שאחרי הכל ארט דיירקטור הוא מעצב והוא צריך לתרגם את הקונספט לשפה וויזואלית, ולכן הכישרון והזיקה לתחום הם הכרחיים.

כמה מרוויח ארט דיירקטור?
והנה השאלה המעניינת באמת: כי עם כל הכבוד לעניין בעבודה, הוא לא זה שישלם לנו שכר דירה. אז כמה מרוויח ארט דיירקטור? זה תלוי. מי שיעבור במשרדי פרסום גדולים ירוויח יותר ממי שיעבוד באלו הקטנים. מי שינהל צוות מעצבים גדול ירוויח יותר ממי שיהיה אחראי על 3 אנשי מקצוע. גם סוגי הקמפיינים ישפיע על השכר ומי שיעסוק בקמפיינים לטלוויזיה כנראה שירוויח יותר ממי שינהל קמפיינים לאינטרנט או לעיתון. השורה התחתונה היא שאין משכורת קבועה לארט דיירקטור וזה תלוי בגורמים רבים. גם הניסיון משחק תפקיד מרכזי וככל שתעסקו בתחום שנים רבות יותר, כך המשכורת שלכם תעלה.