תואר ראשון בשנתיים

תמיד אמרו לכם שצריך לפנות לפחות 3 שנים בשביל לימודי תואר ראשון

אמרו לכם שכמעט ולא תוכלו לעבוד תוך כדי התואר, בטח לא בעבודות "רציניות". מקסימום תמלצרו פה ושם או שתעבדו באבטחה בלילות כדי לממן את הוצאות המחיה. אמרו לכם שבשלוש השנים הקרובות אתם צריכים לשים את החיים על "הולד" ולפנות זמן לרכישת השכלה גבוהה. אז אמרו! לנו יש משהו אחר לומר לכם שאולי גם יחדש לא לא מעט. אפשר לעשות תואר ראשון בשנתיים! אפשר גם לעבוד תוך כדי בעבודות משמעותיות שהן לא בהכרח עבודה במשמרות. איך? איפה? ומה זה ידרוש מכם? כל התשובות כאן.

לימודי תואר ראשון בשנתיים - איך זה בדיוק עובד?
ברוב המקרים לימודי תואר ראשון מתפרסים על פני 3 שנים ובמקרים מסוימים אף יותר. בשנים האחרונות מוסדות לימוד רבים הבינו את הצורך של הסטודנטים לקצר את הזמן ולסיים את התואר מהר יותר. בדיוק בגלל זה מוצעות תכניות לימוד לתואר שנמשכות שנתיים בלבד. בעוד במסלול הרגיש ישנה פגרת לימודים בקיץ, במסלול הייחודי הזה תמשיכו ללמוד גם בסמסטר קיץ. זה אמנם ידרוש מכם מאמץ רב אבל כך תוכלו לסיים את התואר מהר יותר.

מסלול לימודים מקוצר לאנשים עובדים
יש אנשים שמחכים לתקופה הסטודנטיאלית, נהנים מכל רגע בה ולא רוצים שהיא תסתיים. מבחינתם שלוש שנים זה אפילו מעט מידי והם בטח שלא היו רוצים לקצר אותה. מנגד, יש אנשים שכבר עובדים במשרות משמעותיות או בכירות והם לא יכולים להרשות לעצמם לקחת פסק זמן של 3 שנים. זה יפגע באופן מובהק בקריירה שלהם ומסלול לימודים של שנתיים נתפר בדיוק בשבילם. ברוב המקומות הלימודים מתקיימים יומיים-שלושה בשבוע, לרוב בשעות אחה"צ והערב. המסלול מיועד בראש ובראשונה לאנשים עובדים, אנשי כוחות הביטחון שרוצים או צריכים ללמוד לתואר, וגם למי שרוצה לסיים עם זה מהר במחיר של שנתיים מאומצות ביותר.

מה לומדים ואיפה לומדים?
חשוב לדעת שלא כל מוסדות הלימוד מציעים את המסלול הייחודי הזה וגם אלו שמציעים לא מאפשרים לעשות זאת בכל חוגי הלימוד. בקריה האקדמית אונו, במרכז הבינתחומי הרצליה, באוניברסיטת בר אילן וגם במקומות נוספים תמצאו מסלול מקוצר של לימודי תואר בשנתיים כאשר חוגי הלימוד משתנים ממקום למקום. אין ספק שזה חוסך זמן רב אך צריך להתכונן לשנתיים מאומצות וללימודים ברצף ללא הפסקה בקיץ. האם זה מתאים לכם?