תואר בבנקאות זה תואר בכלכלה? - בדיקה

בשניהם יש המון מספרים, בשניהם תצטרכו להפגין יכולות אנליטיות, שניהם יפתחו לכם מגוון אפשרויות בשוק התעסוקה אבל בנוסף לנקודות הדמיון יש גם לא מעט נקודות שוני.

לא כל מי בנקאות יוכל לעבוד בתור כלכלן ולא כל מי שילמד תואר בכלכלה יוכל לעבוד בבנק. אז מה ההבדל בין תואר בכלכלה לבין תואר בבנקאות? ואיך תדעו מה יותר מתאים לכם? יצאנו לבדוק.

מה זה בכלל תואר בבנקאות?
נתחיל בזה שברוב מוסדות הלימוד לא תמצאו "תואר בבנקאות" שעומד ככה סתם לבדו ובדר"כ הוא יגיע עם תחום ידע נוסף. תואר בבנקאות ושוק ההון, תואר במנהל עסקים עם התמחות בבנקאות או לימודי כלכלה בשילוב עם בנקאות הן חלק מהאפשרויות שעומדות בפניכם. לימודי בנקאות ושוק ההון תפסו תאוצה רבה בשנים האחרונות מתוך כך שהם תופסים חלק בלתי נפרד מכלכלת העולם. במהלך התואר תרכשו ידע וכלים לעסוק בתחום, תיחשפו למושגים, שיטות עבודה, מקצועות רלוונטים, ועוד. בסיום התואר תוכלו לעסוק במגוון משרות ותפקידים בבנקים, בחברות השקעות ובמקומות נוספים.

אז אם ככה מה זה תואר בכלכלה?
כפי שציינו, בנקאות היא חלק משמעותי ובלתי נפרד מכלכלת העולם ולכן קשה להפריד בין המושגים כלכלה ובנקאות. בשני התארים תעסקו בשני התחומים כך שגם אם תבחרו לעשות תואר בכלכלה, תלמדו בצורה לא מבוטלת גם את תחום הבנקאות. העניין הוא שתואר בכלכלה הוא רחב יותר ויחשוף אתכם לידע רב יותר מעבר לתחום הבנקאות. רוב מוסדות הלימוד מציעים מסלול של לימודי כלכלה עם התמחות במשהו. זה יכול להיות התמחות במימון, בשיווק, בסטטיסטיקה וכמובן גם בחשבונאות (ויש גם אפשרויות אחרות).

כך תדעו מה מתאים לכם
סטודנטים רבים מתחילים ללמוד בלי שהם יודעים בדיוק מה הם מתכננים לעשות "כשהם יהיו גדולים". מסיבה זו רבים בוחרים בתואר בכלכלה שהוא כביכול רחב יותר ולא "סוגר" אותם על תחום ספציפי. אם אתם דווקא לגמרי בטוחים שאתם רוצים לעסוק בבנקאות ולהתמקצע בתחום הספציפי הזה, אולי דווקא כדאי לכם לבחור בתואר ששם את רוב הדגש על התחום של בנקאות וגם שוק ההון. בכל מקרה שני התארים ידרשו מכם השקעה רבה ולא מעט מאמץ ויפגישו אתכם עם משימות רבות שדורשות חשיבה אנליטית ומתמטית. בהצלחה!