סקירת מקצוע לקראת לימודים: מנהל צי רכב

מצאתם את עצמכם פעם מתרגשים מרכבים? תחום התחבורה בוער בכם? אתם מסודרים ומאורגנים?

מחפשים תפקיד שיש בו גם אחריות אבל גם עיסוק תמידי עם רכבים? אם עניתם בחיוב על אחת או יותר מהשאלות, ייתכן ותפקיד של מנהל צי רכב יכול להתאים לכם. בשנים האחרונות הביקוש למנהלי צי רכב מוסמכים הולך וגובר ולכם יש הזדמנות לעסוק במשרה ניהולית מאתגרת ומתגמלת. שימו לב שברוב המקומות תצטרכו להיות בעלי תעודת מנהל צי רכב כדי לעסוק בתפקיד והנה כל מה שצריך לדעת על אפשרויות לימודים בתחום.

קורס ניהול צי רכב - מה בעצם לומדים בו?
כתוצאה מהביקוש המתגבר לאנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים, קורס מנהלי צי רכב הפך לאחד מהקורסים המבוקשים ביותר. במהלך הקורס תלמדו ארגון נכון ומדויק של כמויות רכבים גדולות, תכירו סוגי רכבים ודרכי תפעול שלהם, נושאי תחזוקה שוטפת, עבודה מול מוסכים וכמובן ניהול עובדים. מדובר בקורס מגוון שיפגיש אתכם עם נושאים שונים מעולם התחבורה והתעבורה ויכלול גם תכנים עיוניים אך גם כאלה מעשיים.

למי זה מתאים?
לא כל אחד מתאים להיות מנהל צי רכב וכמו שאמרנו מדובר בתפקיד שדורש אחריות ומסירות רבה. דרושות יכולות ניהוליות איכותיות כמו גם מסירות, חריצות ואסרטיביות במידת הצורך. מדובר בתפקיד מרכזי בחברות וארגונים וכדי למלא אותו דרושים כישורים מיוחדים. כמובן שגם דרושה הסמכה מקצועית אותה תרכשו במהלך הקורס. אם אתם מחפשים תפקיד עם "ראש קטן" ובלי אחריות, כדאי שתחפשו תפקיד אחר. אם אתם "חולי הגה" שמחפשים להתעסק בתחום האהוב עליכם, זה יכול להתאים לכם מאוד.

איפה לומדים ואיפה עובדים אחרי הלימודים?
בוגרי קורס ניהול צי רכב יכולים להשתלב בחברות פרטיות, ארגונים ציבוריים, גופים עסקיים, מוסדות, מפעלים, ועוד. בכל חברה שמחזיקה כמות של רכבים (תפעוליים או פרטיים) עובד מנהל צי רכבים שאחראי על כל נושאי התחזוקה והניהול השוטפים. כיום קשה למצוא חברה שלא מעסיקה מנהל צי רכב כך שאפשרויות התעסוקה הן  באמת רבות ובכל אזור בארץ. את הקורס תוכלו ללמוד במכללות שונות ברחבי הארץ כמו למשל סניפי מכללת מישלב, מכללת המסלול הנכון, ומקומות נוספים.