הקורסים (שכמעט) אי אפשר לברוח מהם

מהם הקורסים שלא תוכלו לחמוק מהם אפילו אם ממש תנסו ולמה כדאי לכם להתכונן? הנה כל הפרטים.

יש קורסים באקדמיה שכל אחד (או לפחות כמעט כל אחד) חייב ללמוד. גם אם תלמדו תואר באמנות וגם אם תבחרו בתואר בכלכלה, יש כמה קורסים שיהיו משותפים לשני המסלולים אפילו שהם שונים זה מזה באופן מובהק. איך זה מסתדר? נכון שזה נשמע מוזר, אבל זה מסתדר. קוראים להם קורסי חובה והם התנאי לקבלת תואר ראשון אקדמי ללא קשר לתחום הלימודים.

קורסי אנגלית בתואר ראשון
נתחיל בחדשות הפחות טובות: לא תוכלו לקבל תואר ראשון בלי להשלים את כל לימודי האנגלית הנדרשים. בכמה קורסים מדובר? תלוי בכם ובציון שתשיגו בבחינת הפסיכומטרי או במבחן האמי"ר. יש סטודנטים שנדרשים לקורס אחד בלבד, בעוד אחרים יצטרכו להשלים 4 קורסים סימסטריאלים. אז מה החדשות הטובות? ובכן, ניתן להוציא פטור מלימודי אנגלית באקדמיה. בשביל לעשות זאת תצטרכו להוציא ציון של מעל 134 בחלק של האנגלית בפסיכומטרי. ציון פטור מאנגלית במבחן אמי"ר עומד על 234 נקודות ומעלה. לא השגתם את הציונים הדרושים לפטור? לא נורא. קורסי אנגלית יאפשרו לכם לשפר את מיומנויות הקריאה והכתיבה של טקסטים באנגלית, מה שיועיל לכם משמעותית בתקופת הלימודים. חשוב לציין כי כל תואר אקדמאי מצריך לימודי אנגלית (או פטור) ללא קשר לתחום הלימודים הנבחר.

קורס סטטיסטיקה בלימודי תואר ראשון
מה הקשר בין אמנות לסטטיסטיקה? בין מוזיקה לסטטיסטיקה? או בין ארכיאולוגיה לסטטיסטיקה? יכול להיות שיש קשר ויכול להיות שאין, אבל זה לא באמת משנה. מה שמשנה הוא שקורס סטטיסטיקה הוא קורס חובה בלימודי תואר אקדמי. זה אומר שלא תוכלו לברוח ממנו וכדאי שתהיו מודעים לכך. סטודנטים רבים מוצאים את הקורס הזה כקורס המורכב ביותר בתואר ונאבקים בשיניים כדי לעבור אותו. הבשורה הטובה היא שברוב מסלולי הלימוד (להוציא מסלולי לימוד שקשורים לעולם הפיננסי), תצטרכו להשלים רק קורס אחד כדי לקבל את התואר.

קורס מימון בלימודי תואר אקדמי
בניגוד לקורסי אנגלית וסטטיסטיקה , קורס מימון לא מתקיים בכל מסלולי הלימוד לתואר ראשון אבל בהרבה מהם כן. אם תבחרו ללמוד תואר באמנות או מוזיקה ייתכן ותוכלו לחמוק ממנו, אך בכל תחום שיש לו קשר לעולם הפיננסי יהיה גם קורס מימון. זה נכון ללימודי שיווק, מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות, ואפילו תחומים רחבים יותר כמו לימודי מדעים והנדסה.