מסלולי לימודים שיכולים להביא אתכם לנהל בנק

אנשים מסתכלים עליו בחשש אבל גם קצת רוצים להיות כמוהו. מילה שלו יכולה להפיל או להרים, וטלפון ממנו הוא כנראה הטלפון הכי מפחיד שיש.

אין ספק  כי לבנק יש לו המון כוח, יוקרה וכבוד, אבל גם יש לו את אחד התפקידים המעניינים והמשמעותיים ביותר. וזה עוד לפני שדיברנו על המשכורת והתנאים שבמקצועות אחרים אפשר רק לחלום עליהם. מנהל בנק, חברים! אחת המשרות הנחשבות ביותר שאם תבחרו את מסלול הלימודים הנכון, תוכלו גם אתם למלא אותה. הנה כמה רעיונות טובים שיקדמו אתכם אל ג'וב החלומות:

לימודי בנקאות ושוק ההון
ברוב המקומות לימודי בנקאות הם התמחות בתוך תואר ראשון בכלכלה. מדובר בתחום התמחות מעניין במיוחד שיפגיש אתכם עם המערכות הפיננסיות של הבנקים ושוק ההון. תכני הלימוד כוללים קורסים כמו מתמטיקה, סטטיסיטיקה, מימון, ניירות ערך, ועוד. ישנם גם מקומות שבהם תוכלו ללמוד תואר אקדמאי בבנקאות כאשר נושאי הלימוד יהיו דומים ואולי אפילו זהים. כמובן שישנה גם אפשרות ללמוד  קורסים בבנקאות שאינם חלק מלימודי תואר אקדמאי והם יכולים לספק לכם ידע וכלים משמעותיים ביותר. עם זאת, כדי לשמש כמנהלי בנק תהיו חייבים תואר ראשון וברוב המקרים גם תואר שני, כך שכדאי לקחת את זה בחשבון. אם זה באמת החלום והשאיפה שלכם כדאי לבחור לימודי תואר ראשון בכלכלה עם המתחות בבנקאות ושוק ההון. אין ספק שזה יקדם אתכם אל עבר היעד.

תואר ראשון ותואר שני בכלכלה
אם תעברו ותשאלו מנהלי בנקים בארץ מהי ההכשרה האקדמית שלהם סביר להניח שהרוב הגדול יגיד לכם שלמדו תואר בכלכלה. זה יכול להיות תואר ראשון או שני (או שניהם), אבל זה כנראה התואר החשוב ביותר עבור מי שחולם על משרת ניהול בנק. ניתן ללמוד תואר בכלכלה באוניברסיטה או במכללה וזה נחשב לתואר מורב ומאתגר אך גם מעניין במיוחד. תנאי הקבלה ללימודי כלכלה משתנים ממקום למקום אך דרושה חשיבה אנליטית ונכונות להתעסקות עם תחומים כמו מתמטיקה, מימון, השקעות, ועוד. ברוב המקומות תידרשו לבחור התמחות כאשר (כמו שציינו) התמחות בבנקאות תועיל לקידום השאיפות שלכם.

לימודי מנהל עסקים לתואר
בוגרי תואר במנהל עסקים עוסקים בניהול עסקים? אז זהו, שלא בהכרח. מדובר בתואר אקדמי מבוקש במיוחד שלמרות שמו אינו מגביל את הבוגרים לתחום של ניהול עסקים בלבד. לימודי מנהל עסקים יפגישו אתכם עם תכנים מעולם הכלכלה ובמהלך התואר תעסקו בנושאים כמו: כלכלה, חשבונאות, דיני מיסים, מימון, השקעות, שיווק ועוד. התואר מתאים עבור מי שרוצה לעסוק בניהול עסקים או לשמש בתפקידים ניהוליים בתחומי הכספים והכלכלה. ובמילים אחרות: התואר יקדם אתכם בדרך לחלום של ניהול בנק ביום מן הימים.