סקירת מקצוע לקראת לימודים: מאפר/ת

להיות מאפר זה אומר לקום מוקדם בבוקר לעבודה בהפקות אופנה ולפעמים גם לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה.

בוגרי קורסי איפור יודעים כי עליהם לעבוד בכל מזג אוויר, להיסחב עם ציוד כבד, לדעת להתאים את סגנון האיפור הנכון, לדעת למצוא את חומרי הגלם המתאימים, להתעדכן בטרנדים ומגמות ולעסוק במקצוע בעל השפעה רבה. בסופו של דבר העבודה שאתם תעשו תקבע את הצלחת הקמפיין, את ההרגשה הטובה של הכלה, ואת התוצאה הסופית בכל פרויקט שתיקחו בו חלק. אם עוד לא הבנתם, המאפרים הם בין האנשים החשובים ביותר על הסט (או באירוע) והם חייבים להיות מעולים. מעבר לזה צפויה לכם עבודה מגוונת, מעניינת, מלאת יצירה והשראה. כדי להיות מאפרים מקצועיים שמסוגלים לבצע מגוון עבודות תצטרכו ללמוד איפור. הנה כל האפשרויות העומדות בפניכם.

קורס איפור מקצועי הוא הדרך שלכם להצלחה
כישרון הוא חשוב אבל הוא לא מספיק כדי להיות מאפרים טובים. בשביל זה תצטרכו טכניקה וידע שאותם תרכשו במהלך לימודי איפור. כיום ניתן למצוא סדנאות איפור כאלה ואחרות אלא שלרוב מדובר במפגש חד פעמי או בסדרה של מספר מפגשים בודדים. סדנת איפור מתאימה למי שרוצה לשפר את הטכניקות אך לא תתאים למי שרוצה לעסוק באיפור בתור מקצוע. כדי להפוך את התחביב למקצוע ולהתפרנס ממנו תצטרכו להשתלב בלימודים רציניים יותר או בקיצור ללמוד קורס איפור מקיף. ברוב המקרים הקורס יימשך על פני מספר חדושים ובמהלכו תלמדו טכניקות לאיפור, סגנונות איפור, שימוש בחומרים שונים ועוד. בוגרי קורס איפור יקבלו תעודת מאפר מקצועי שתאפשר להם להשתלב לעבודה מגוונת ומעניינת.

איפה כדאי ללמוד איפור?
לא חסרים בתי ספר לאיפור בארץ כך שלא משנה היכן אתם מתגוררים תמצאו מקום קרוב לבית. אלא שלא כל מקום שמצהיר על עצמו כבית ספר לאיפור הוא באמת המקום הנכון ללמוד בו, גם אם הוא נמצא מרחק הליכה ממקום מגוריכם. אז איך כן תבחרו? קודם כל חפשו המלצות על קורסים לאיפור והתרשמו מחוויות של אנשים שעשו את זה לפניכם. אחר כך עיינו היטב בתכנית הלימודים ובדקו מהי בדיוק כוללת. ככל שהיא תהיה מקיפה יותר כך תהנו מאפשרויות תעסוקה רבות יותר. קורס מומלץ ללימודי איפור יכלול : איפור הפקות אופנה, איפור כלות וערב, איפור אפקטים, ועוד.

איך מוצאים עבודה בתור מאפרים?
אחרי שתסיימו בהצלחה לימודי איפור יגיע הרגע בו תצטרכו למצוא עבודה. שימו לב שצפויה לכם דרך ארוכה ולא ביום אחד תהפכו להיות המאפרים המבוקשים ביותר בארץ. תצטרכו לצבור ניסיון ולעתים גם לקחת חלק בפרויקטים שפחות מעניינים ומאתגרים אתכם. ההמלצה שלנו לתחילת הדרך היא לקחת (כמעט) כל עבודה שיציעו לכם. כך תוכלו להתנסות בכל סוגי האיפור ולהבין מה בדיוק מצפה לכם ומצופה מכם. ככל שתצברו ניסיון רב יותר כך יהיה לכם יותר מה להציע ותגלו שאפשרויות התעסוקה שלכם מתרחבות. תוכלו לעבוד בתור מאפרים עצמאיים או שכירים כאשר ככל שתתנסו בסוגי איפור שונים, כך יהיה לכם יותר מה להציע ללקוחות שלכם.