5 סיבות טובות לא לוותר על תואר שני

נכון שאתם כבר לא בגיל להיות סטודנטים שוב, יש לכם עבודה רצינית ומכובדת ובסך הכל אתם מרוצים מהחיים שלכם. אז למה לכם להתחיל לימודי תואר שני עכשיו?

שוב להיכנס ללופ הזה של בחינות ועבודות? שינון חומר, למידה מאומצת, מתח ועבודה קשה? יש הרבה סיבות למה כן כדאי לכם לעשות את זה ולמה ממש לא כדאי לכם לוותר. הנה חמש סיבות עיקריות לשקול לימודי תואר שני:

תואר שני יקדם אתכם מבחינה מקצועית
גם אם אתם ממש אוהבים את העבודה שלכם ומתכננים לעבוד בה כל החיים, אתם לא באמת יכולים לדעת מה יהיה בהמשך. אולי תבוא הצעה לקידום ותצטרכו להיות בעלי תואר שני כדי להתמודד עליה? אולי בכלל תרצו לשנות כיוון מקצועי? תואר שני הוא תעודת ביטוח מבחינת הקריירה שלכם. הוא יסייע לכם להתקדם ולהתברג אל תפקידים נחשבים ומשרות בכירות, והוא גם יעזור לכם במקרה שתרצו לפנות לתחום אחר.

תואר שני ישדרג את השכר שלכם
אין מה להתבייש בזה שהשכר שלנו הוא חשוב לנו ואפילו חשוב מאוד. רבים בוחרים ללמוד תואר שני ולו רק בשביל לשדרג את השכר שלהם וזה ברור ומובן לגמרי. בימים בהם תואר ראשון הוא מצרך שיש כמעט לכולם, תואר שני נחשב ליתרון ברור בשוק העבודה. מחקרים מראים שבעלי תואר שני נהנים ממשכורות מתגמלות וגבוהות יותר ובעיננו זו סיבה מספיק טובה להירשם עוד היום ללימודים.

תואר שני ירחיב את הדעת והאופקים שלכם
ועכשיו, אם תרשו לנו, נציין סיבה קצת פחות פרקטית אבל לא פחות חשובה. הרשמה ללימודים הם הדרך של האדם להרחיב את הדעת והאופקים ולהעשיר את המחשבה ואת הנפש. רבים מהאנשים נשאבים לשגרת היום יום ולא מוצאים זמן ללמוד, וחבל. לימודים הם מזון רוחני חשוב ביותר ולימודי תואר שני הם הזדמנות מעולה להעניק מתנה לעצמנו. גם אם לא נעשה עם זה כלום בעתיד הקרוב ואפילו אם לא בעתיד הרחוק.

תואר שני ייתן לכם נקודות נוספות במס הכנסה
ידעתם שבוגרי תואר שני נהנים מחצי נקודת זכות במס הכנסה בשנה שלאחר קבלת התואר? נכון שלא מדובר בהרבה מאוד כסף, אבל בימים שבהם כולנו נאבקים על כל שקל, יש לכך חשיבות גבוהה. בחישוב השנתי זה יכול להגיע לסכום מכובד ואם מדברים על סיבות טובות ללמוד תואר שני, חייבים לכלול גם את הסיבה הזו.

תואר שני יעניק לכם יוקרה וכבוד
תואר ראשון הוא מעין תחנת חובה אחרי השירות הצבאי והטיול הגדול ואפשר להגיד שכמעט כולם מחזיקים בו. תואר שני, לעומת זאת, הוא דבר נדיר יותר שנחשב ליוקרתי במיוחד. תואר שני מביא איתו כבוד גדול (מעבר לאפשרויות הכלכליות והמקצועיות שתיארנו), והוא יספק לכם ייחודיות ויתרון משמעותי. אל תוותרו על זה!