לסיים תואר ראשון עם ליקויי למידה

קשיי למידה - היום יש מודעות גדולה לעניין, יש התחשבות, יש הקלות ויש סיוע שמאפשר לסטודנטים להשלים תואר ראשון ואפילו בהצלחה יתרה.

דמיינו שני אנשים שצריכים לטפס על הר גבוה. לאחד מהם זו תהיה משימה מאתגרת אך אפשרית והוא ימלא אותה בהצלחה. עבור השני זו תהיה משימה מורכבת הרבה יותר, הוא עלול להתייאש ולוותר באמצע, ובמקרים מסוימים גם להימנע מראש מהטיפוס על ההר. זה בדיוק ההבדל בין לימודי תואר ראשון עבור סטודנטים לקויי למידה וכאלה שלא. אין ספק כי תואר ראשון הוא לא דבר קל לאף סטודנט. הוא דורש השקעה, התמדה, רצינות, יכולות למידה גבוהות והרבה ריכוז. וכמה שהוא לא קל לאף אחד, עבור מי שמאובחן עם לקות למידה הוא קשה ומורכב בהרבה. ולמרות הקשיים זו משימה אפשרית בהחלט!

מוסדות לימוד אקדמיים לסטודנטים בעלי ליקויי למידה
כיום ניתן למצוא בכל מוסד אקדמי מערך תמיכה וסיוע המיועד לסטודנטים מאובחנים עם לקויות למידה. למעשה זה מעוגן בחוק לזכויות סטודנטים עם לקויי למידה כך שלא משנה איפה אתם מתכננים ללמוד, יהיה שם מערך תמיכה וסיוע. המערך הזה יהיה אחראי על התאמות לליקויי למידה, אבחונים, מלגות סיוע, שעות פרטניות וזכויות נוספות. ישנם מוסדות אקדמאים שמציעים מסלולי לימוד מיוחדים לבעלי ליקויי למידה וישנם כאלה שמשלבים את הסטודנטים במסלולים הרגילים תוך ליווי ותמיכה שמאפשרים להם לממש את הפוטנציאל שלהם ולסיים את התואר בהצלחה.

הקלות עושות את החיים קלים יותר
התאמות, או בשפת העם, הקלות לליקוי למידה נועדו כדי לאפשר לסטודנטים תשתית טובה יותר להצלחה. כמובן שכדי להשיג את ההתאמות האלו צריך לעבור אבחון ללקויי למידה ותוצאותיו הן שיקבעו אילו הקלות והתאמות בדיוק יהיו לכם. זו יכולה להיות תוספת זמן לבחינה, בחינה על פה , שעות לימוד פרטניות ועוד. חשוב לציין שההתאמות לא מתחילות רק במכללה או באוניברסיטה אלא גם בשלב הראשוני יותר בפסיכומטרי ובבחינות הקבלה ללימודים.

שווה את כל הקשיים!
בעידן שלנו קשה מאוד להסתדר ללא תואר ראשון. נכון שיש כאלה שמצליחים לפתח קריירה ולהתקדם גם ללא לימודים, אבל המציאות בשטח מוכיחה שתואר ראשון פותח המון דלתות. אז נכון שעבור סטודנטים עם לקויות למידה המשימה הזו קשה ומאתגרת הרבה יותר, אך התוצאה הסופית שווה את הכל. גם אם התקופה הזו לא תהיה קלה כלל, וגם אם תצטרכו להתאמץ כמו שלא התאמצתם בחייכם, זכרו כי בסוף הדרך מצפה לכם תחושת סיפוק ושלל אפשרויות וזה לגמרי שווה את זה. כיום המודעות לקיומן של לקויות למידה היא גבוהה ומוסדות הלימוד יעזרו לכם להצליח. גייסו את כל המוטיבציה והאנרגיה שאתם יכולים, נצלו את כל אפשרויות התמיכה והסיוע וצאו לכבוש את העולם! הכל אפשרי.