סקירת מקצוע לקראת לימודים: סאונדמן

תוכלו לעבוד בהפקות קולנוע, בהופעות של אמנים מפורסמים, בהפקת פרסומות ותשדירים, אלבומים מוזיקליים, טקסים ואירועים אך לא רק. כיום כמעט בכל הפקה יש צורך באיש סאונד מקצועי כך שכנראה לא תחסר לכם עבודה.

אם מוזיקה היא החיים שלכם, אם יש לכם שמיעה מעולה ואתם מחפשים מקצוע שבו תוכלו לבטא את האהבה הגדולה שלכם לתחום, לכו ללמוד סאונד. סאונדמן נהנה ממקצוע מגוון ומלא ביצירה והשראה, בנוסף כמובן לעניין, הנאה ושכר מתגמל. הנה כל הפרטים.

זה מה שמחכה לכם בלימודי סאונד
בתור אנשי סאונד אתם חייבים לגלות בקיאות ולדעת לעבוד על מגוון עצום של ציוד ומכשירים. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לא לדייק שכן כל טעות קטנה שלכם מיד ישמעו. במהלך לימודי סאונד תעברו הכשרה מקיפה על ציוד וכן תלמדו על הטכניקות השונות להפקות סאונד מכל הסוגים. תלמדו כיצד לעבוד באולפני הקלאות אך גם בהפקות בשטח. תלמדו על כלים לעיבוד קול, על תוכנות ליצירת סאונד, וכן תצללו לעומקם של סגנונות מוזיקליים שונים. מסלול הלימודים מעניין במיוחד ויפגיש אתכם עם שלל נושאים וטכניקות שישמשו אתכם לעיסוק במקצוע.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי תעודה בסאונד
הביקוש לאנשי סאונד הוא גדול במיוחד ואפשרויות התעסוקה שעומדות בפניכם הן רבות ומגוונות. כמובן שתוכלו להקים אולפן עצמאי ולעסוק בהפקות קוליות עבור אמנים או מפרסמים. אם עבודה בתור סאונדמן עצמאי פחות מדברת אליכם, תוכלו לקחת חלק בחברות הגברה ולמלא שורה של תפקידים: אנשי סאונד בהופעות, הקלטות של פרסומות או אלבומים, אנשי סאונד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה ועוד. אם אתם מוזיקאים (חובבניים או מקצועיים) תוכלו להפיק לעצמכם את היצירות ובאופן כללי צפויה לכם עבודה מגוונת ומעניינת.

מקצוע המשלב בין טכניקה ליצירתיות
היתרון הגדול בעבודה של סאונדמן הוא שמדובר במקצוע שמשלב בין צדדים טכניים לצדדים יצירתיים. זה מקצוע שמתאים למי שמוזיקה זורמת בעורקיו והוא מחפש להפוך את התחביב למקצוע רווחי ומכניס. בעבודתם של אנשי הסאונד כל יום נראה אחרת וכל אחד יכול לקחת את זה למקום שמעניין ומושך אותו. אפשרויות ההכשרה המקצועית הן רבות וכוללות, בין היתר, : לימודי הנדסת קול, לימודי תעודת סאונדמן, קורס סאונד מזורז, קורס סאונד לאולפנים ביתיים, לימודי הפקת מוזיקה וסאונד. כל אחד ממסלולי הלימוד יכלול תכנים מעט שונים כך שתוכלו לבחור את מה שהכי מדבר אליכם.