קורס טיס אזרחי - החלום שלכם לטוס לא בשמיים

מי מאיתנו לא חלם לפחות פעם אחת להטיס מטוס בשמיים הפתוחים? לעוף אל תוך שמיים כחולים, להתחכך בעננים ולשלוט על כלי טיס?

חלק מהחולמים הלכו על האופציה של קורס טיס בצבא וחלק אחר וויתרו על החלום ופנו לאפיקים אחרים. אנחנו תמיד אומרים שחלומות נועדו להתגשם וזה בכלל לא משנה בני כמה אתם. עדיין לא פיספספתם את הרכבת! או את המטוס במקרה הזה. קורס טיס אזרחי פתוח למעשה כמעט לכולם ללא קשר לעברכם הצבאי, ההשכלה המקצועית או הניסיון התעסוקתי שצברתם. הנה כל הפרטים.

תנאי קבלה לקורס טיס אזרחי
בניגוד לדרישות הקפדניות של קורס טיס בצבא, תנאי הקבלה לקורס טיס אזרחי הם נוחים הרבה יותר. כדי להתקבל תצטרכו להיות בריאים, מעל גיל 17, ולהראות שאין לכם הרשעות פליליות. זה הכל? כן! תנאי הקבלה הם באמת קלים אך שימו לב שכדי לעבור את הקורס בהצלחה תצטרכו לעבור מבחנים עיוניים ולצבור כמות מסויימת של שעות טיסה. כמות שעות הטיסה המעשיות משתנה מבית ספר לטיס אחד לאחר ובהתאם לסוג הקורס שתבחרו ללמוד.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס טיס אזרחי
מי שילך במסדרונות אלעל עלול לחשוב שרק בוגרי קורס טייס צבאי משתלבים להיות טייסים בחברה. אין ספק שהרוב הגדול של הטייסים הם אכן קצינים משוחררים, אך חשוב לדעת שגם לבוגרי קורס טיס אזרחי יש סיכוי. זה תלוי בסוג הקורס שתלמדו, בכישורים שתוכיחו, במספר שעות הטיסה שתצברו וביכולות שתפגינו. אם עבודה בתור טייסים באלעל היא לא חלום חייכם, תוכלו להתקבל לעבודה גם בחברות אחרות וכמובן שתוכלו להשתמש בתעודה שתקבלו "רק" בתור תחביב. זה אומר שתוכלו להטיס מטוסים בשעות הפנאי (בכפוף לכל התנאים בארץ), ולהגשים את החלום הישן שלכם.

השתכנעתי! איפה לומדים?
לפני שנדבר על בתי ספר אזרחיים לטיסה חשוב להבהיר שמחיר קורס טיס אזרחי אינו זול ויכול להגיע עד עשרות אלפי שקלים (בדרך כלל קרוב ל-80,000 שקלים). שימו לב שלאחר הקורס תוכלו להטיס עד שלושה נוסעים. אם תרצו להפוך את התחביב למקצוע זה כבר יעלה לכם הרבה יותר שכן תצטרכו להרחיב את רישיון הטיס ולצבור מאות שעות טיסה. כיום ניתן לעשות רישיון טיס אזרחי במספר בתי ספר ברחבי הארץ הממוקמים בחיפה, באר שבע, הרצליה ובמקומות נוספים. חשוב לבחור קורס טיסה שתואם את הציפיות שלכם (תחביב או קריירה?) ולוודא בדיוק מה יידרש מכם כדי להטיס מטוס לאחר הלימודים.