הדברים שלא חשבתם שאפשר ללמוד בקורס ברמנים

מקצוע הברמן מוביל כבר עשרות שנים את מצעד המקצועות המגניבים ביותר. בדקנו ומסתבר שבתי ספר לברמנים דואגים ללמד אתכם עוד כמה דברים מלבד הפוזה

אחד מן המקצועות המרתקים ביותר לצעירים היום הוא ללא ספק מקצוע הברמן. אלפי צעירים מציפים את הקורסים שיש בתחום ורוכשים את קורס הברמנים. שימו לב ל 3 דברים שאולי לא ידעתם שאתם הולכים להיחשף אליהם בקורס

ניהול ושליטה על הבר
תפקוד וניהול על ברים, יכולות שליטה וידע על ההתנהלות של הבר ותקינותו, הוא אינדיבידואל חובה לכל ברמן מתלמד. המון ברמנים שאוהבים את המקצוע חושבים על העתיד והולכים ללמוד תחום זה בידיעה שבעתיד,יהיה להם בר משלהם. בקורס ברמנים אתם תוכלו להבין את התפקוד הכולל של הבר, איך לנהל אותו בצורה אפקטיבית, איך לדעת איפה כל דבר אמור להיות ומה צריך לעשות כדי להצליח בניהול הבר. זהו בהחלט אחד הכלים החשובים ללמידה בין אם אתם חושבים לברמן ויותר מזה, אם אתם בעצמכם חושקים לפתוח בר / לנהל בר בעתיד.

להטוטים ופליירינג
אין ספק, להטוטי בר הפכו חלק בלתי נפרד מתפקיד הברמן. ברמן בלי ידע ב"ג'אגלינג בר" זה כמו זה כמו טירונות, ריבה ושוקולד חומי - הולך ביחד. בקרוס, מיטב המדריכים יעברו איתכם שלב אחר שלב בכל הנוגע ללהטוטי בר, קורדינציה נכונה ועוד טכניקות מטורפות, שישאירו את הלקוחות שלכם פעורי פה והדבר יגרום להם לרצות להזמין עוד משקאות. רמת המקצוענות בתחום זה וההלם שתוכלו לגרום לאנשים דרך להטוטי בר, תלויה כמובן גם ברצינות שלכם ובהמון תרגול. המורים יחשפו בפניכם את סודות הלהטוטנות ולכם, רק נשאר ללמוד, לתרגל ולגרום לאנשים לפיק ברכיים עם פעולות שלא הרבה יודעים לעשות. אתם תקחו איתכם מהקרוס כלי אפקטיבי שירשים אנשים רבים בבר שבו תעבדו והדבר יקדם אתכם משמעותית כי כך, תראו לכולם מי כאן המקצוען האמיתי בכל הנוגע לאלכוהול.

שירות לקוחות
מעבר להכנת משקאות ולדעת לערבב קוקטיילים, אתם תלמדו בכל קורס ברמנים את אחד היסודות החשובים אם לא החשוב מכל בעולם הברים -  שירות הלקוחות. איך מדברים עם לקוח, איך מבינים לקוח, איך מרצים אותו, איך גורמים לו לחבב אתכם, כיצד להעניק לו את היחס הנכון ברמה המקסימלית כדי שהוא יחזור דווקא אליכם וירכוש שוב אצלכם וכנראה שיעניק לכם בסופו של יום את הטיפ. קהל הלקוחות של ברים שונה מקהל הלקוחות של מסעדה או של מכולת. חשוב שיהיו לכם הכלים המתאימים כיצד לדבר אליו בצורה המתאימה לו. חיבור עם קהל לקוחות זה הוא סממן חובה אשר אתם רק תרוויחו ממנו. אם גרמתם ללקוח להתחבר אליכם ולחבב אתכם, עשיתם את עבודתכם נאמנה.