לימודים בישראל ב 2019 - סקירת העולם האקדמי

שנת 2019 הגיעה ואיתה הגיע הזמן להתעדכן בכל השינויים שצפויים לנו בתחום האקדמי. מה שהיה רלוונטי בעבר אינו תקף כעת ובתור סטודנטים לעתיד כדי שתהיו מודעים לדברים שהשתנו. מסלולי לימוד שהיו הלהיט החם ירדו לתחתית הרשימה וכך מוסדות לימוד שהיו שם דבר בשנים שעברו איבדו השנה קצת מהמקום שלהם. אז מה צפוי לנו בתחום האקדמי בשנת 2019? צוות go study יצא לחקור ולבדוק וחזר עם מידע שאתם חייבים להכיר רגע לפני שאתם מתיישבים על ספסל הלימודים.

מסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בשנת 2019
נדמה כי השנה תעשיית ההייטק תמשיך להיות מרכזית ומבוקשת, מה שיהפוך את מסלולי הלימוד הקשורים אליה למבוקשים ביותר. מה למשל? תואר בהנדסה על כל התמחויותיו השונות, תואר במדעי המחשב, לימודי סייבר ואבטחת מידע, וגם מסלולי לימוד של תעודת הנדסאי שלא כוללים תואר ראשון. אחריהם ברשימה מופיעים מסלולי לימוד הקשורים לשוק ההון כמו: תואר בכלכלה, תואר בבנקאות, תואר במנהל עסקים ותארים הקשורים לניהול השקעות. נדמה כי בעקבות הצפת השוק בעורכי דין והקשיים במעבר בחינות הלשכה, תואר במשפטים יהיה פחות מבוקש השנה וירד כמה מקומות ברשימה.

מוסדות הלימוד המבוקשים בשנת 2019
פעם האמינו שתואר אקדמי ממכללה נחשב פחות מאשר תואר מאוניברסיטה, מה שהעלה את הביקוש ללימודים באוניברסיטה. המציאות היום מוכיחה שזה לא ממש כך ושבוגרי מכללות משתלבים במשרות בכירות ונחשקות בשוק העבודה ומצליחים במידה שווה כמו בוגרי האוניברסיטאות. נדמה כי בשנת 2019 הביקוש ללימודים במכללות יעלה והן יהיו רלוונטיות בדיוק (אם לא יותר ) כמו האוניברסיטאות. השנה צפויה פריחה למכללות שמציעות לימודי תעודה וקורסים מקצועיים בתחום המיחשוב והעיצוב כמו למשל מכללות שמלמדות קורסי סייבר, קורס תכנות, לימודי תעודה בעיצוב גרפי, עיצוב אפליקציות ואתרים, בניית אתרים, קידום אתרים ותחומים משיקים לזה.

תואר אקדמי בשנת 2019 - האם זה עדיין רלוונטי?
מילים רבות נשפכו על בדיון האם בשנת 2019 תואר אקדמי יהיה רלוונטי או שאפשר יהיה להסתדר בלעדיו. פעם תואר ראשון היה התנאי כמעט בלעדי להשתלבות במשרות בכירות בשוק התעסוקה, אבל היום זה ממש לא כך. המציאות מוכיחה שחברות ההייטק הנחשבות ביותר מעסיקות צעירים ללא תואר אקדמי ולפעמים אפילו ללא ניסיון. ולמרות זאת, אנחנו מאמינים שהרלוונטיות של תואר אקדמי עדיין גדולה ושלא כדאי לכם לוותר עליו. מעבר לעובדה שהוא ירחיב את אפשרויות התעסוקה שלכם, הוא ירחיב את הדעת והאופקים שלכם ויעניק לכם פרספקטיבה גדולה יותר.