לימודים לתואר עם הכרה בינלאומית

גם אם אתם מתכננים להתמקד בקריירה אך ורק בישראל, וגם אם ברור לכם שלעולם לא תעזבו את הארץ, אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה. החיים הם בלתי צפויים וטומנים לנו המון הפתעות לא מתוכננות כמו למשל מעבר לחו"ל.

זה יכול להיות במסגרת עבודה, אהבה, או "סתם" רצון לשינוי וכדאי שתהיו מוכנים לכך. איך? עם תואר בינלאומי למשל. אנחנו לא מתכוונים שתסעו ללמוד בחו"ל כי ממש אין צורך בכך. לא מעט מכללות ואוניברסיטאות בארץ מציעות לימודי תואר אקדמי בינלאומי. הכוונה היא לתואר שקביל ומוכר גם במדינות בחו"ל, מה שיאפשר לכם להתקבל למשרות או להשתלב בלימודי המשך במדינות זרות. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על האופציה הזו.

מכללות ואוניברסיטאות בארץ עם תארים בינלאומיים
אם השתכנעתם שמדובר בצעד חכם שיכול להועיל לכם בהמשך נותר "רק" למצוא מוסדות לימוד שבהם תוכלו ללמוד תואר עם הכרה בינלאומית. כיום ניתן לעשות את זה במספר מקומות ברחבי הארץ בניהם ניתן למנות את המרכז הבינתחומי בהרצליה, אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת חיפה, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, מכללת האקר יו ומקומות נוספים. מדובר במסלולי לימוד שבהם לומדים סטודנטים מחו"ל אך גם כאלה מהארץ והם מציעים לימודים ברמה גבוהה במיוחד.

לימודי תואר בינלאומי - למי זה מתאים?
מסלולי לימוד לתואר בינלאומי בארץ מושכים אליהם ברוב המקרים סטודנטים מחו"ל שמחפשים חוויה מיוחדת המשלבת לימודים וחיים בארץ זרה. בנוסף לכך המסלול מתאים לעולים חדשים שעדיין לא רכשו את השפה העברית ומבקשים ללמוד תואר אקדמי בשפה האנגלית. גם סטודנטים ישראלים משתלבים במסלולים הבינלאומיים מתוך רצון ברמה אקדמאית גבוהה, מפגש עם אנשים מרחבי העולם וחוויה לימודית קצת אחרת.

היתרונות והחסרונות בלימודי תואר עם הכרה בינלאומית
היתרון הגדול בלימודי תואר בינלאומי הוא כמובן העובדה שהתואר שתלמדו יהיה מוכר גם במדינות אחרות ברחבי העולם. זה יאפשר לכם לנסות להתקבל למשרות שונות במדינות זרות או לפנות ללימודי המשך מעבר לים. בנוסף ליתרון הבולט הזה, הרמה הלימודית בתואר בינלאומי נחשבת לגבוהה במיוחד, מה שיאפשר לכם להרחיב אופקים ולהתנסות בלימודים בשפה שאינה בהכרח עברית.