מה לומדים בקורס ברמנים?

אחד המקצועות הפופולריים והמבוקשים ביותר אצל צעירים וחיילים משוחררים הוא מקצוע הברמנים. קיימות מספר מסגרות בישראל לקבלת תעודה בתחום.

למרות שאולי אתם מדמיינים שכל מה שתעשו הוא לשתות משקאות אלכוהולים ולטעום קוקטיילים חדשים, זה לא בדיוק ככה. קורס ברמנים נועד כדי ללמד אתכם את כל סודות המקצוע וכדי להכשיר אתכם לשמש כברמנים במגוון מקומות. זה לא שלא תטעמו אלכוהול כמו שזה לא האישיו המרכזי בקורס. אז אם אתם חושבים שאתם מגיעים למקום שהוא מסיבה אחת גדולה, תחשבו שוב כי זה לא ממש המקרה. מדובר בקורס רציני ומקצועי כמו כל קורס אחר, עם דרישות, חובות, מבחנים ומשימות. כמובן שהאלכוהול מוסיף לאווירה הטובה בקורס, אבל חשוב להבין שבסופו של דבר זו מסגרת לימודית . אז אם לא שותים ורוקדים כל היום, מה כן לומדים בקורס ברמנים? כל התשובות כאן:

נושאי הלימוד בקורס ברמנים
ברמן הוא מקצוע כמו כל מקצוע אחר וכדי להצליח בו דרוש ידע רחב, גם עיוני וגם מעשי. במהלך הקורס תרכשו את כל הידע הדרוש ותעברו שלל התנסויות מעשיות שיכשירו אתכם לעיסוק במקצוע. קורס ברמנים נמשך ברוב המקרים חודשיים (תלוי בתדירות המפגשים), ובמהלכו תלמדו להכין סוגים שונים של משקאות אלכוהולים, קוקטיילים, יינות, שיטות למזיגה נכונה, ודרכי עבודה בברים, במסעדות או בבתי קפה. בנוסף לכך תעסקו בתכנים מעולמות כמו שירות לקוחות וניהול. קורס ברמנים כולל גם תכנים עיוניים וגם התנסויות מעשיות כאשר בחלק מהמקרים זה יהיה עם אלכוהול אמיתי (כך שתוכלו גם לטעום…), ובחלק אחר זה יהיה נוזלים לא אלכוהוליים רק לשם ההתנסות.

מה צריך כדי לקבל תעודת ברמן?
כיוון שמדובר במקצוע לכל דבר ועניין, בוגרי קורס ברמנים יקבלו תעודה שתוכיח שהוסמכו לשמש בתפקיד. כדי לקבל את התעודה תצטרכו לעמוד בדרישות הקורס שמשתנות ממקום למקום. ברוב בתי הספר לברמנים ישנם מבחנים בסוף הקורס שבודקים למעשה את הידיעות שלכם, גם בצד העיוני וגם הצד המעשי. בחינות הסיום כוללות בדר"כ הכנת קוקטיילים שונים, מזיגת בירה ויין וגם בחינות בעל-פה או בכתב על החומר התיאורטי שנלמד. יש צורך להתכונן לבחינה וצריך לקחת אותה ברצינות הדרושה כדי לעבור אותה בהצלחה. אם תקשיבו במהלך הקורס, תמלאו את המשימות ותתכוננו כראוי לבחינה אין סיבה שלא תעברו ותקבלו את התעודה. לאחר הקורס תוכלו לעבוד במגוון מקומות: ברמנים במסעדות, בבתי קפה, בברים, במועדונים, במסיבות ועוד. מעבר לעובדה שמדובר במקצוע רווחי ומכניס, הברמנים מדווחים על עבודה מהנה ומלאת חוויות. שווה!

איפה כדאי ללמוד קורס ברמנים?
כיום ניתן למצוא מספר רב של בתי ספר לברמנים ברחבי הארץ, כך שלא משנה היכן אתם מתגוררים כנראה שתמצאו מקום קרוב לבית כדי ללמוד בו. לפני שנרשמים חשוב לבדוק מה לומדים בקורס, מה נושאי הלימוד ועד כמה מקיפים הם, האם משתמשים באלכוהול אמיתי או רק בנוזלים "מזוייפים", מה ההכשרה של צוות המדריכים, מה הדרישות והחובות, וכו'. כדאי ללמוד קורס ברמנים במקום מוכר ורציני שהתעודה שלו נחשבת בעולם חיי הלילה והמסעדות. זכרו שמדובר בקורס מקצועי שאמור להכשיר אתכם לתפקיד ולכן לא כדאי להתפתות רק אחרי מי שיבטיח לכם "מסיבה אחת גדולה".