סקירת מקצוע לקראת לימודים: מדריך פסיכומטרי

קודם כל אתם צריכים שיהיה לכם ציון פסיכומטרי גבוה ודבר שני אתם צריכים ממש (אבל ממש!!!) לאהוב פסיכומטרי

בימים בהם המילה "פסיכומטרי" מעלה כל-כך הרבה תחושות שליליות בקרב כל-כך הרבה אנשים, מדובר בתנאי פתיחה שלא כזה פשוט להשיג. אם אתם נמנים על יחידי הסגולה שגם השיגו ציון מעל 720 בבחינה וגם מאוד נהנו מהלימודים אליה, יש לכם הזדמנות לעבוד בתור מדריכי פסיכומטרי. צפויה לכם משרה מתגמלת ומעניינת שנחשבת ליוקרתית ושווה במיוחד. הנה כל הפרטים:

הכשרת מדריכי פסיכומטרי - מה צריך לדעת
קורס מדריכי פסיכומטרי נראה בכל מקום קצת אחרת. ברוב המקומות המכונים השונים הם אלו שמעבירים את ההכשרה עבור המדריכים שיעבדו אצלם, כך שכמעט לא ניתן למצוא קורס פסיכומטרי כללי ללא קשר לבית ספר מסוים. המכונים הם אלו שמגייסים מדריכים פוטנציאלים ומעבירים להם את ההכשרה הנדרשת כדי לשמש בתפקיד. אם המשרה מעניינת אתכם ונדמה לכם שאתם מתאימים, חפשו קודם כל  מכוני פסיכומטרי שמגייסים מדריכים ולאחר שתתקבלו תעברו קורס שיכשיר אתכם לתפקיד.

מה צריך כדי להיות מדריך פסיכומטרי
ציון פסיכומטרי גבוה ואהבה לתחום הם חשובים אבל הם לא מספיקים כדי לשמש כמדריכים. לא כל גאון פסיכומטרי יהיה מדריך פסיכומטרי טוב ובהחלט דרושים כישורים נוספים. מה למשל? סבלנות בכמויות, אהבה לאנשים, כריזמה, זמינות ונגישות. מדריך פסיכומטרי צריך לסחוף אחריו את התלמידים, לגרום להם למוטיבציה, ללוות אותם לאורך כל הדרך ולא לוותר לאף תלמיד. צריך לאתר את נקודות החולשה והחוזקה של התלמידים, להכיר אותם היטב ולעשות את כל המאמצים כדי שיממשו את מרבית הפוטנציאל שלהם. מדובר במקצוע מאתגר ולא תמיד פשוט כל-כך (לפעמים גם יש אכזבות...) אך גם המון סיפוק ומימוש עצמי.

כל הסיבות להיות מדריך פסיכומטרי
פעם מדריך פסיכומטרי נחשב לעבודה סטודנטיאלית שאפשרה לשלב בין עבודה מתגמלת לבין לימודים. כיום מדריכי פסיכומטרי עובדים בזה במשרה מלאה ובלי קשר ללימודים אקדמאיים או עיסוק נוסף. מדובר במקצוע מתגמל ביותר שהשכר השעתי בו יכול להגיע גם עד 100 ש"ח לשעה (בהתאם לניסיון ולכישורים). בנוסף לצד הכספי, זה מקצוע בעל יוקרה שיכול לפתוח לכם את הדלת לתפקידי הדרכה בכירים בעתיד. זו לא עוד שורה בקורות החיים שלכם, מדובר ברזומה בעל חשיבות מרכזית ביותר. אם שני אלו לא מספיקים רק נספר לכם שמדריכי פסיכומטרי מקבלים הזדמנות להשפיע על חיי אחרים, ללוות אותם ברגעים המאתגרים והגורליים שלהם, ולעסוק בתפקיד המשלב בין לימודים לבין תפקיד חינוכי מרתק.