סקירת מקצוע לקראת לימודים: בנקאי

אומרים שהחלום הגדול של האם היהודייה הוא שיהיה לה בן רופא אבל בתכלס רוב האמהות מאחלות לילדים שלהם שיהיו בנקאים.

מאז ומתמיד הייתה הילה גדולה סביב תפקיד הבנקאי, והאמת שדי בצדק. עבודה בבנק נחשבת לעבודה יציבה ובטוחה, עם תנאים מעולים, אפשרויות קידום, וכמובן משכורות מתגמלות במיוחד. כשאומרים "בנקאים" מתכוונים ברוב המקרים אל המשרות הבכירות בבנק ולא אל הזוטרות שאותם ממלאים "פקידי בנק". אז מה תצטרכו ללמוד כדי למלא תפקיד של בנקאי? מה מצפה לכם בעבודה? והאם באמת כל-כך כדאי לבחור במסלול הזה? הנה התשובות לכל השאלות המעניינות.

לימודי בנקאות - מה זה בדיוק אומר?
אם נסתכל על הדברים בפשטות נחשוב שהדרך הטובה ביותר לעבודה בתור בנקאים היא להתמקד בלימודי בנקאות. אלא שהדברים אינם פשוטים כל-כך ולימודי בנקאות הם שם כולל ורחב להרבה מסלולי לימוד. ישנם קורסים בבנקאות (לא תואר אקדמי) שיעניקו לכם ידע וכלים אך לא בטוח שהם יספיקו למשרות הבכירות בבנק. עבור המשרות הנחשבות יותר תצטרכו ככל הנראה תואר ראשון (לפחות) שקשור לעולם הבנקאות. זה יכול להיות תואר בבנקאות ושוק ההון, תואר בכלכלה, תואר במנהל עסקים, ניהול השקעות וכו'. קורסים מקצועיים כמו קורס חשבי שכר, קורס ניהול השקעות או קורס אנליסטים יכולים גם כן לקדם אתכם לעבודה בבנק בשילוב עם ניסיון מקצועי שתצברו בדרך.

תואר אקדמי בכלכלה יעזור לכם להתקדם אל היעד
תואר בכלכלה הוא כנראה התואר המשמעותי ביותר עבור מי ששואף לעבוד בתור בנקאי. זהו תואר מקיף שכולל תחתיו תחומים רבים שבאים לידי ביטוי בעבודה בבנק. בין נושאי הלימוד בתואר ניתן למנות: מימון, השקעות, ניהול, מתמטיקה, סטטיסטיקה ונושאים נוספים שבנקאים משתמשים בהם בעבודתם היום יומית. ברוב מוסדות הלימוד תצטרכו לבחור תחום התמחות בלימודי כלכלה כאשר האפשרויות משתנות ממקום למקום. זה תואר מורכב ומאתגר אך גם תואר שמעניק כלים רבים ופותח את הדלת לתפקידים פיננסיים מעניינים ומתגמלים.

למה באמת כל-כך כדאי לעבור בבנק?
מסלולי הלימוד בתחומי הכלכלה והבנקאות נחשבים למאתגרים ודורשים כישורים רבים ויכולות גבוהות. הם לא מתאימים לכולם ואין ספק שהם מצריכים מאמץ והשקעה רבים. האם זה שווה את זה? אנחנו מאמינים שכן. לא סתם המקצוע בנקאי נחשב למבוקש כל-כך. מדובר במקצוע מעניין עם משכורות מתגמלות במיוחד ושלל אפשרויות קידום. עבודה בבנק היא עבודה יציבה ובטוחה, עבודה לטווח הארוך, ומקצוע לכל החיים. בנקאים עוסקים בתפקיד מעניין ובעל חשיבות גבוהה שטומן בחובו השפעה על אחרים, סיפוק ומימוש. ההשקעה בהחלט משתלמת!