דברים שלא חשבתם שתלמדו בלימודים משפטים

מה לא אמרו על תואר במשפטים? שהוא מבוקש, יוקרתי, שיש בו הילה וכבוד, שהוא פותח את הדלת למגוון תפקידים ולא בהכרח לתפקידים של עורכי דין, שהוא מרתק, שהוא לא פשוט בכלל, וכמובן שהשוק מוצף בעורכי דין.

אם אמרתם בקול שיש לכם מחשבה על לימודי משפטים אין סיכוי שלא שמעתם מכל פינה כמה שזה בעייתי וכמה אזהרות על כך שיש המון עורכי דין ומעט עבודה. אז למקרה שתהיתם, אנחנו לא נגיד לכם את מה שאתם כבר יודעים בעצמכם אלא נדבר דווקא על מה שיחכה לכם בלימודי משפטים. כי עם כל הכבוד להצפת השוק , הביקוש עדיין גדול במיוחד והמציאות מראה שרוב עורכי הדין מצליחים למצוא עבודה מכובדת ומתגמלת. אז מה מחכה לכם בלימודים לתואר? הנה כמה נושאים מעניינים שאולי לא דמיינתם שתיתקלו בהם:

פסקי דין מרתקים , גם כאלה שאינם מוכרים כלל
החלק של לימודי פסקי דין והלכות דין נחשב לחלק האהוב ביותר על סטודנטים למשפטים. במהלך הלימודים תיפגשו עם שלל פסקי דין של מקרים שהתרחשו בארץ ובעולם והפכו לאבני דרך בעולמות המשפט. יש שאומרים שלימודי פסקי דין הם כמו צפייה בסדרה מרתקת ושמדובר בחוויה של ממש. תואר ראשון במשפטים כולל לימודים של המון פסקי דין, מוכרים יותר ומוכרים פחות, ולמרות שתצטרכו לשנן אותם לקראת הבחינות, אי אפשר להתעלם מזה שהם מעניקים חוויה של עניין והנאה.

כלים לעמידה מול קהל
בנוסף לידע משפטי שתהיו חייבים להחזיק בו, בתור עורכי דין תהיו חייבים לעמוד פעמים רבות מול קהל. דיונים בבית משפט הם החלק המרכזי שבעניין וכדי להצליח בהם אתם חייבים לדעת איך לעשות את זה כמו שצריך. במהלך לימודי תואר במשפטים תרכשו כלים לעמידה מול קהל, לדיבור נכון ורהוט, ולהתנסחות נכונה ומדויקת עבור המקצוע. כמובן שאת הניסיון המשמעותי תצברו במהלך התפקיד, אך גם בלימודים יכינו אתכם לכך. בחלק ממוסדות הלימוד תוכלו להתנסות בסימוצליות שמדמות דיונים משפטיים ותוכלו להפגין את הידע והכישורים שלכם עוד בטרם כניסתכם לתפקיד.

לא הכל מעניין בלימודי משפטים
הדברים שציינו עד עכשיו הם החלק "הפיקנטי" והמעניין בלימודי משפטים, אבל חייבים לדבר גם על החלקים הפחות אטרקטיביים, ויש כאלו. תואר במשפטים כולל גם לא מעט נושאים אפורים ומשעממים שלא כל-כך כיף ללמוד אותם אבל חייבים לדעת אותם. חשוב שתהיו מוכנים לכך שלא הכל מעניין בלימודי משפטים ושצפויה לכם התעסקות עם חומרים פחות זוהרים.