תואר בבנקאות זה תואר בכלכלה?

עבור שניהם תצטרכו מחשבון והרבה מוטיבציה, שניהם יעסקו במספרים שניהם כוללים לימודים על ניהול כספים וניתוח נתונים פיננסיים, אבל יש בניהם גם לא מעט הבדלים.

תואר בבנקאות זה לא תואר בכלכלה ולמרות שהם מאוד דומים, מדובר בשני דברים שונים לחלוטין. מהם ההבדלים? מהן אפשרויות התעסוקה בכל אחד מהמקרים? ואיך תדעו איזה תואר יותר מתאים לכם? הנה כל התשובות.

מה לומדים בתואר ראשון בבנקאות?
לימודי בנקאות לתואר ראשון יפגישו אתכם עם נושאים רלוונטים מתמיד בתחום הפיננסים. נושאי הלימוד כוללים, בין היתר: מימון, שוק ההון, ניהול השקעות, חשבונאות, ניירות ערך ועוד. זה תואר שעוסק במערכות הבנקאיות שמהוות חלק משוק ההון המרתק והמורכב. הקורסים השונים במהלך התואר יעניקו לכם ידע תיאורטי וכלים יישומיים לעיסוק במגוון תפקידים בשוק ההון או בבנקים. ישנם מוסדות לימוד שמציעים תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון ומקומות אחרים שמציעים תואר בכלכלה עם התמתחות ספציפית בשוק ההון.

כל מה שרציתם לדעת על תואר ראשון בכלכלה
תואר בכלכלה כולל גם הוא עיסוק נרחב בנושאי כספים והשקעות. אלא שבניגוד לתואר בבנקאות הוא לא מתמקד רק במערכות הבנקאיות אלא חולש על תחומים נוספים כמו למשל: שיווק, ייצור, היצע וביקוש, דיני מיסים ועוד. התואר מכשיר את הסטודנטים למילוי שורה של תפקידים פיננסיים בחברות פרטיות, גופים פיננסיים או ארגונים ציבוריים. ניתן ללמוד תואר ראשון בכלכלה עם התמחות בבנקאות (או בתחומים אחרים ) וניתן ללמוד במסלול דו חוגי ולשלב את התואר עם תחום נוסף כמו למשל תקשורת, מנהל עסקים ואפילו פסיכולוגיה.

תואר בכלכלה או תואר בבנקאות - כך תדעו מה יותר מתאים לכם
ההבדל המשמעותי בין תואר בבנקאות לבין תואר בכלכלה מתבטא באפשרויות התעסוקה שהוא מציע. בעוד תואר בבנקאות ממקד את הסטודנטים למילוי משרות בבנקים ובשוק ההון, בוגרי תואר בכלכלה יכולים להשתלב גם למשרות מגוונות יותר בחברות פרטיות ומסחריות. כדי לבחון מהו התואר המתאים לכם כדאי לבדוק עם עצמכם במה אתם שואפים לעבוד ואיזה תפקידים יותר מושכים אתכם. יחד עם זאת, אתם לא חייבים להחליט כבר עכשיו וכיוון שיש המון משותף בין שני התארים המעבר בין המשרות והתפקידים הוא אפשרי.