לימודי משפטים במכללה - יתרונות מול חסרונות

אחרי שסוף סוף החלטתם מה ללמוד, מחכה לכם החלטה לא פחות קשה והיא: איפה ללמוד? במכללה או באוניברסיטה, ובאיזו מהן. מצד אחד זה מבורך כי יש לכם הרבה אפשרויות אבל מצד שני זה מוסיף עוד החלטות ובחירות בדרך אל התואר במשפטים. צרות של עשירים? אולי כן. אבל השורה התחתונה היא שאתם צריכים להחליט ושממש לא כדאי שתתעכבו עם ההחלטה יותר מידי. התגייסנו לעזור! בואו נדבר בכנות ובכיף על היתרונות והחסרונות של תואר במשפטים במכללה ואולי יהיה לכם קל יותר להחליט. יאללה מתחילים.

היתרונות בלימודי משפטים במכללה
כניסת המכללות האקדמיות לחיינו (אי שם בשנות ה-90) עשתה מהפכה של ממש בעולם הלימודים. נפתחו מסלולי לימוד חדשים ונוצרו אפשרויות חדשות שהיו חסומות בפני סטודנטים בעבר. היתרון הגדול של לימודי משפטים במכללה הוא תנאי הקבלה שלרוב הם נוחים בהרבה מאלו שבאוניברסיטאות. בעוד באוניברסיטאות תצטרכו ציון פסיכומטרי גבוה מאוד וממוצע בגרויות גבוה לא פחות, במכללות יקבלו אתכם גם אם לא תשיגו את הנתונים הגבוהים ויש לכך יתרון משמעותי. יש שיגידו שגם הרמה הלימודית נמוכה יותר בעקבות זאת, אך זה לא תמיד חייב להיות כך. בנוסף לכך, ישנן הרבה יותר מכללות מאשר אוניברסיטאות מה שאומר שתוכלו למצוא אחת קרובה לבית ולהשלים תואר במשפטים מבלי להצטרך לעזוב את הבית ולהוסיף הוצאות של מחיה ושכר דירה.

כל היתרונות בללמוד תואר במשפטים באוניברסיטה
רגע לפני שאתם נרשמים ללימודי תואר במשפטים באחת המכללות, כדאי שתשמעו מה שיש לנו להגיד על הלימודים באוניברסיטה. האוניברסיטאות נחשבות ליוקרתיות ואיכותיות במיוחד ותואר במשפטים שהתקבל בהן יכול לפתוח אפשרויות תעסוקה רבות יותר. בימים בהם שוק העבודה מוצף בעורכי דין, תואר מאוניברסיטה מהווה יתרון ברור על פני השאר. בנוסף לכך, שכר הלימוד באוניברסיטה הוא מוסדר וקבוע בעוד במכללות הוא יכול להיות גבוה בהרבה, דבר שכדאי לקחת בחשבון.

אז במה הכי כדאי לבחור?
אז כפי שהבנתם לכל אחת מהאפשרויות יש את היתרונות והחסרונות שלה ואין לנו תשובה חד משמעית לשאלה איפה הכי כדאי ללמוד משפטים. מה גם שלכל אחת תתאים אופציה אחרת כך שהבחירה היא לגמרי בהתאם לצרכים, לרצונות ולנתונים שלכם. אם אתם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטה ייתכן וכדאי לכם לשקול להירשם לשם. אם הנתונים שלכם נמוכים יותר, בדקו לגבי תואר במשפטים במכללה. ומה לגבי ההנחה שבוגרי תואר במשפטים מהאוניברסיטה מוצאים עבודה בקלות רבה יותר? ובכן, זה לא מחייב. המציאות בשטח מוכיחה שגם בוגרי משפטים ממכללה משתלבים בהצלחה בתפקידים בכירים ונחשבים בתחום המשפטים. בהצלחה!