קורס פסיכומטרי על חשבון המדינה

עד שיבטלו את בחינת הפסיכומטרי היא תהיה הדרך הכמעט יחידה להתקבל ללימודים אקדמאיים. 2019 הביאה עמה בשורה של לימודים והכנה לפסיכומטרי על חשבון המדינה.

לפי התחזיות נראה שזה לא הולך לקרות בקרוב כך שיש לכם רק ברירה אחת: לגשת לבחינת הפסיכומטרי. אנחנו בטח לא מחדשים לכם דבר אלא רק מזכירים שקשה מאוד להיבחן ללא קורס פסיכומטרי מקדים. מחירי קורסי פסיכומטרי נעים סביב אלפי שקלים, מחיר גבוה לכל הדעות. אבל היום אנחנו רוצים דווקא לספר על מהפכה של ממש בתחום ועל האפשרות של קורס פסיכומטרי חינם לגמרי כשכל העלויות הן על חשבון המדינה. צוות go study יצא לבדוק על מה כל המהומה וחזר עם תשובות לכל השאלות.

מה כולל הקורס?
לימודי פסיכומטרי בחינם מוצעים כיום על ידי "קמפוס- המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית" ונחשבים לקורס פסיכומטרי לכל דבר ועניין. הקורס מתקיים בקצב שלכם, בזמן שמתאים לכם ומכל מקום בעולם. תכנית הלימודים כוללת שיעורי וידאו (שניתן לשוב ולצפות בהם בכל זמן שתרצו), תרגול עם שאלות פסיכומטריות, סימולציות וכמובן פתרונות והסברים. הקורס מועבר על ידי מדריכי פסיכומטרי מנוסים שילמדו אתכם את כל הטיפים והגישות להצלחה.

זה באמת חינם לחלוטין?
נכון שזה לפעמים נשמע טוב מכדי להיות אמיתי אבל התשובה היא כן, זהו קורס פסיכומטרי חינמי לחלוטין. ישנם שלושה מסלולי לימוד שמהם תוכלו לבחור את זה שהכי מתאים לכם כאשר ההבדל בין המסלולים הוא הזמן שנמשך הקורס ( 60, 90 או 120 ימים). הקורס ממומן למעשה על ידי המרכז לשוויון חברתי והעובדה שהוא בחינם פותחת לרבים אפשרויות שבעבר היו חסומות בפניהם בשל מגבלת תקציב. ישנו מסלול נוסף הכולל קורס פסיכומטרי בעלות סמלית של 250 ש"ח (נמוכה משמעותית מהעלויות בשוק). המסלול הזה מציע אפשרות להשתתף בשיעורים כיתתיים און ליין, לשאול שאלות ולקבל תשובות בפלטפורמה דיגיטלית מתקדמת במיוחד.

למי זה מתאים ולמי קצת פחות?
רגע לפני שאתם מוותרים על קורס פסיכומטרי במכון או בי"ס מוכר, חשוב להבין שהמתכונת הייחודית הזו לא מתאימה לכולם. כדי להצליח בלימודי פסיכומטרי בקורס החינמי הזה דרושה מוטיבציה גבוהה ומשמעת עצמית עוד יותר גבוהה. בניגוד לקורס שמתקיים באופן שאינו וירטואלי, כאן אף אחד לא יוודא שאתם עומדים בקצב, במשימות ובכל הדרישות המובילות להצלחה. למרות שיש מדריך פסיכומטרי הוא לא מחובר אליכם ומלווה אתכם באופן אישי וצמוד כל-כך ולא לכולם זה מתאים. אז למי זה כן מתאים? לתלמידים בעלי משמעת למידה גבוהה במיוחד שלא זקוקים למדריך "שישב להם על הראש" ויבדוק אותם בכל צעד ושעל. לפעמים שווה להשקיע את הכסף על קורס פסיכומטרי כדי להצליח בפעם הראשונה וליהנות משלל הזדמנויות ללימודים.