קמפוס המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית - סקירה

מרצים? כיתות לימוד? ספריה? נכון שמדובר בדברים חשובים כדי ללמוד אבל אין ספק שגם אפשר להסתדר בלעדיהם, והמיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית מוכיח את זה

פרויקט ייחודי וחדשני שמאפשר לרכוש השכלה מכל מקום בעולם. יש לכם חיבור לאינטרנט? זה לגמרי יספיק. יש לכך המון יתרונות וזה פותח אפשרויות נרחבות שבעבר היו חסומות בפני רבים. מה זה המיזם הזה? איך מצטרפים אליו? והאם הוא באמת יכול להחליף את ההגעה הפיזית למכללות ולאוניברסיטאות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם ממצאים מעניינים במיוחד.

מה זה המיזם הלאומי ללימודים דיגיטליים?
המהפכה הטכנולוגית הביאה איתה דברים מעולים, בניהם גם האפשרות להתחבר לאינטרנט מכל מקום בעולם. אם פעם כדי להשיג מידע מסוים היה צורך בהגעה פיזית לספריה, לארכיונים או למוסדות הלימוד, הרי שכיום הכל מקוון וניתן להגיע אל החומרים מכל מחשב. על האפשרות הזו בנוי המיזם הלאומי ללימודים דיגיטליים שהוקם על-ידי המשרד לשוויון חברתי. המיזם מציע מגוון רחב של קורסים כשכולם ניתנים בחינם ומאפשרים למידה מכל מקום בעולם. חלק מהקורסים אפילו יכולים להיחשב בתור קורסים אקדמאיים (בהתאם למדיניות המשתנה של מוסדות הלימוד השונים). היתרון הגדול של לימודים במיזם הוא שתוכלו לעשות את זה בקצב שלכם וללא תלות במשתתפים נוספים או במרצה. צוותי הקורסים זמינים עבורכם לשאלות וליווי לאורך הקורס.

איך מצטרפים ומה לומדים שם?
הלימודים במיזם הלאומי הם כאמור בחינם וללא כסף. כדי להצטרף תצטרכו להירשם לאתר, לקבל סיסמא, ופשוט להתחיל ללמוד. כל מה שתצטרכו כדי ללמוד הוא חיבור לאינטרנט, רמקולים או אזניות ודפדפן. זה הכל. שימו לב שישנם מועדים לקורסים וייתכן שתצטרכו להמתין מעט עד שהקורס שאתם רוצים ייפתח. מגוון הקורסים בקמפוס ללמידה דיגיטלית הוא רחב במיוחד וכולל, בין היתר, : קורס פסיכומטרי, שלבים ראשונים במדעי המחשב ותכנות, ניהול משא ומתן, סטטיסטיקה, היסטוריה, פיזיקה ועוד המון קורסים נוספים. מדובר בקורסים של מוסדות לימוד מוכרים ונחשבים ביותר שמועברים על ידי צוות הוראה בכיר ובעל ניסיון.

כך תדעו אם זה מתאים גם לכם
עד עכשיו ולפי מה שתיארנו נדמה כי מדובר במיזם מתקדם ואפילו גאוני. אין ספק שהוא אכן פותח אפשרויות רבות ללמידה, חוסך זמן ובעיקר חוסך כסף. יחד עם זאת, חשוב להבין שהוא לא מתאים לכולם ולא תמיד יכול לבוא במקום לימודים פיזיים במכללה או באוניברסיטה. יש סטודנטים שזקוקים להרצאות פרונטליות ולליווי צמוד של מרצים על מנת להצליח, מה שהמיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית לא תמיד מאפשר. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לתמיכה ולליווי הזה ושאתם חייבים את המסגרת הפיזית של כיתת הלימוד, ייתכן והפלטפורמה הזו לא תתאים לכם.