מסלולי לימודי תעודה ארוכים במיוחד

אמרו לכם שלימודי תעודה הם בול בשבילכם. שאם אין לכם זמן או יכולת להשקיע עכשיו 3 שנים בלימודי תואר, זה הפיתרון האידיאלי עבורכם

אמרו לכם שבתוך חצי שנה גג יש לכם מקצוע ביד. אמרו לכם שאחרי שתקדישו כמה חודשים תקבלו תעודה שתאפשר לכם להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה. אז אמרו... לא כל מה שאומרים הוא תמיד נכון כל-כך, ולמרות שאכן יש מסלולי לימודי תעודה של חודשים ספורים בלבד, יש גם כאלה שנמשכים על פני שנה ויותר. הנה כמה מהם:

לימודי תעודת מטפל בתחומים שונים
תמיד חלמתם להיות מטפלים באמצעות בעלי חיים? אולי בכלל מטפלים במוזיקה? באמנות? או שאולי דווקא הכיוון של טיפולים אלטרנטיביים מדבר אליכם? אם משהו מהדברים שציינו הוא הכיוון שמושך אתכם כדאי שתפנו עבורו קצת יותר מארבעה חודשים. לימודי תעודה בתחומי הטיפול נמשכים לרוב על פרק זמן של שנה (במסלולים נוספים זה יהיה יותר), כך שלא מדובר על מסלול שאפשר ללמוד בתוך 3 חודשים ולהתחיל מיד לעבוד. יחד עם זאת, צפוי לכם מקצוע מרתק ומספק כך שהזמן שתשקיעו בלימודים בהחלט יהיה שווה את זה.

לימודי תעודה בתחומי הטכנולוגיה והמחשבים
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחליטים לוותר על לימודי תואר ראשון ולחפש קורסים מקצועיים. יש שיגידו שזוהי החלטה חכמה יותר ושהתוצאות בשטח מוכיחות שזה אכן כדאי. לימודי תעודת מתכנת, לימודי תעודה בתחומי הסייבר, לימודי עיצוב אפליקציות, בניית אתרים, קידום אתרים, עיצוב אתרים או כל תחום טכנולוגי אחר יימשכו ברוב המכללות על פני שנה ויותר אך יאפשרו לכם לרכוש ידע רב ופרקטי ביותר. לאחר שתסיימו את פרק הזמן הדרוש תיהנו ממקצוע מבוקש ורווחי ותוכלו להשתלב בחברות הייטק, חברות מחשבים או אולי בכלל לעבוד כעצמאים בתחום שלמדתם.

לימודי תעודת הנדסאים
אי אפשר לדבר על לימודי תעודה ארוכים בלי להזכיר את מסלולי הלימוד של הנדסאים. תואר הנדסאי אינו נחשב לתואר ראשון אלא לתעודה ועם זאת מדובר בלימודים ארוכים במיוחד. כמה ארוכים? זה משתנה ממסלול למסלול וממוסד אקדמי אחד לאחר, אך בדר"כ הלימודים יימשכו על פני מינימום של שנתיים. זהו מסלול לימודים מבוקש במיוחד שבוגריו נהנים משלל אפשרויות בשוק העבודה. בין מקצועות ההנדסאים המוכרים ניתן למנות: הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי מים, הנדסאי סאונד ועוד. אם אתם מחפשים לימודים מהירים שלא אורכים יותר מחצי שנה זה לא המסלול בשבילכם. אם אתם מחפשים מסלול לימודים פרקטי שיפתח לכם דלתות רבות לתפקידים מעניינים עם משכורות מתגמלות בואו לשמוע פרטים נוספים על לימודי הנדסאים.