העתקת מגורים לצרכי לימודים

זה לא משנה איפה אתם מתגוררים, כנראה שתוכלו למצוא לימודים שקרובים לבית שלכם.

מכללות ואוניברסיטאות קיימות בכל רחבי הארץ כך שאם אתם ממש מתעקשים להישאר לגור בבית, רוב הסיכויים שתוכלו לעשות זאת. מה שכן, ייתכן ותצטרכו להתפשר על מסלול הלימודים ועל המוסד האקדמי שבו תשתלבו ולא בטוח שזה יהיה כדאי כל-כך. סטודנטים רבים בוחרים לשכור דירה לתקופת הלימודים כדי ללמוד בדיוק את המסלול שרצו בדיוק במוסד האקדמי שרצו. מעבר לזה שהמעבר מאפשר לכם להגשים את החלום האקדמי במלואו, הוא מאפשר לכם לחוות את תקופת הלימודים באופן קצת אחר. ליהנות מחיי חברה, להכיר מקום חדש, אנשים חדשים ולצבור חוויות בתקופה שלא תחזור. שווה בדיקה!

מה כדאי לסטודנט - לשכור דירה או להישאר לגור בבית?
רגע לפני שאתם אורזים את כל הציוד שלכם ויוצאים לחפש דירה חדשה, כדאי לבחון האם זה בכלל כדאי. ברור שחוויה טובה תהיה לכם אבל יש עוד שיקולים שצריכים להיכנס למשוואה לפני שמחליטים. מחירי שכירות הם גבוהים במיוחד ובתור סטודנטים אתם גם ככה נמצאים במצב כלכלי לא פשוט. אם בית ההורים שלכם נמצא במרחק קרוב יחסית למקום שאתם לומדים בו, ייתכן ויהיה לכם יותר משתלם לוותר על התענוג. מה זה "קרוב יחסית"? מדינת ישראל היא קטנה כך שגם נסיעה של 45 דקות מידי יום היא סבירה לחלוטין. זה יחסוך לכם הרבה מאוד כסף ויאפשר לכם לנשום קצת יותר בתקופה שהיא גם ככה חנוקה ביותר מבחינה כלכלית. אם המכללה/אוניברסיטה שבחרתם נמצאת במרחק שלא סביר לנסוע אותו בכל יום (או במשך כמה ימים בשבוע), האופציה של שכירת דירה תהיה כדאית יותר. קחו בחשבון שההוצאות שלכם בתקופת הלימודים יגדלו בצורה משמעותית אך שעות הפנאי המעטות שלכם לא יתבזבזו על נסיעות וזה שווה הרבה.

דברים שכדאי לדעת לפני שעוברים דירה לצורך לימודים
אם החלטתם לשכור דירה לקראת הלימודים באקדמיה כדאי להיערך לכך מספיק זמן מראש ולא להיזכר רגע לפני היום הראשון ללימודים. חיפוש דירה הוא משהו שלוקח זמן במיוחד בחודשים שלפני תחילת שנת הלימודים האקדמית, אז הביקוש עולה. הקדישו לכך את הזמן הדרוש כדי שלא תצטרכו להיות בלחץ ולהתפשר על דירה שאינה מתאימה לכם. חשוב מאוד לבדוק את השורות הקטנות ביותר בחוזה השכירות, גם מהצד שלכם וגם מהצד של מי שמשכיר לכם את הדירה. ברוב המקרים תצטרכו להחתים אדם שיהיה ערב שלכם בכל מקרה של בעיה וכדאי לחשוב מראש על אדם כזה. בחנו היטב מהו המרחק מהדירה אל המקום שאתם מתכננים ללמוד בו והאם יש אפשרויות תעסוקה באזור. בתור סטודנטים שמשכירים דירה כנראה שתצטרכו לעבוד במהלך הלימודים ויש חשיבות רבה לדירה שנמצאת בסביבת מקומות עבודה. זה נכון שאין דירה מושלמת אבל אם תערכו בדיקה מעמיקה לתנאי השטח ולחוזה השכירות, תוכלו להגיע לפתרון הטוב ביותר עבורכם.

ומה לגבי מעונות סטודנטים?
אופציה נוספת שעומדת בפני סטודנטים שמעתיקים את מקום מגוריהם לטובת לימודים היא מעונות הסטודנטים. מדובר במגורים שמקצות המכללות והאוניברסיטאות לטובת הסטודנטים שלהן והם מסובסדים. תנאי המגורים במעונות כוללים בדר"כ דירות שותפים או חדרים משותפים כך שלא מדובר בתנאים הנוחים ביותר. עם זאת, מחירי מעונות סטודנטים נמוכים בהרבה ממחירי הדירות השכורות כך שאם אתם מגיעים עם תקציב מוגבל זוהי אופציה טובה. שימו לב שלא לכל מוסד אקדמי יש מעונות וגם אם יש לא תמיד יהיה בהם מקום. בררו מספיק זמן מראש את העניין והיערכו גם למצב שזה לא יסתדר בסופו של דבר.