האם ניתן ללמוד לפסיכומטרי ללא קורס?

אז הבנתם שבשביל לימודים אקדמאים תהיו חייבים להיבחן בפסיכומטרי וזה כבר שלב ראשון בדרך להצלחה

השלב השני הוא להחליט האם תצטרפו לקורס פסיכומטרי או שתלמדו לבחינה בעצמכם. רוב הנבחנים העתידיים בוחרים להשתלב באחד מקורסי הפסיכומטרי שקיימים בשפע, בעוד רק חלק קטן ילמד לבחינה לבדו. מה כדאי ? האם לימודים ללא קורס מתאימים לכל אחד? האם זה אפשרי בכלל? רגע לפני שאתם משלמים אלפי שקלים לקורס פסיכומטרי כדאי שתקראו את השורות הבאים.

קורס פסיכומטרי - מה זה נותן בכלל?
בניגוד לבחינות בתואר ראשון ושני, לפסיכומטרי תוכלו לגשת גם ללא כל קורס מקדים. כל מה שתצטרכו הוא להירשם לבחינה וללמוד באופן מאומץ כדי להצליח. ולמרות שאין חובה, רוב הנבחנים בוחרים להירשם לקורס פסיכומטרי. אז מה באמת קורה בקורסים האלו שהם מושכים אליהם כל-כך הרבה אנשים? ובכן, בקורס  ילמדו אתכם שיטות לפתרון השאלות, להתארגנות נכונה עם הזמן, לשינון כמויות החומר העצומות ולהתמודד עם כל האתגרים הרבים שיש (ולא חסר כאלה). כדי להצליח בבחינת הפסיכומטרי דרושים כלים ולא מספיקה שליטה בחומר. בקורס יעניקו לכם את כל הכלים, הטכניקות והשיטות להצלחה.  אלו דברים שלא תמיד תוכלו לגלות ולהגיע אליהם בעצמכם ולכן קורס פסיכומטרי הוא בעל חשיבות גדולה בדרך להצלחה.

אחת ולתמיד - האם אפשר ללמוד לפסיכומטרי ללא קורס?
אחרי שהבנו למה רוב האנשים נוהרים לקורסי הפסיכומטרי הגיע הזמן לנסות להבין האם אפשר להסתדר גם בלעדיו. ובכן, קודם כל צריך לדעת שהכל אפשרי אלא שזה יגזול מכם משאבים גדולים בהרבה. מעבר לשינון החומר (מה שתצטרכו לעשות גם במהלך הקורס), כאן תצטרכו משמעת עצמית גדולה הרבה יותר וגיוס אנרגיות ויכולות רבות יותר. תצטרכו להגיע בעצמכם אל השיטות והטכניקות שעוזרות לכם, תהיו חייבים לגייס כוחות רבים ולהיות "השוטרים" של עצמכם. ישנן חוברות פסיכומטרי ללימוד עצמי שיעזרו לכם במשימה הזו ועם רצון רב בהחלט תוכלו לעמוד בה. זה לא יהיה קל או פשוט אבל מצד שני גם לימודים בקורס פסיכומטרי אינם קלים ופשוטים.

כך תדעו אם אתם צריכים קורס פסיכומטרי או יכולים ללמוד בעצמכם
לימודים לבחינת הפסיכומטרי הם קשים בכל מקרה וללא קורס מסודר הם קשים אפילו יותר. אבל כמו שכבר אמרנו, הם בהחלט אפשריים. עם זאת צריך להבין שזה לא מתאים לכולם ולא כולם יגיעו לאותם ההישגים עם הקורס ובלעדיו. כדי ללמוד באופן עצמאי צריך משמעת עצמית גבוהה במיוחד ומוטיבציה עוד יותר גבוהה. בעוד בקורס יהיה את המדריך שידע לנזוף בנו או לדחוק בנו כשצריך, בלימודים עצמאיים זה רק אנחנו מול החוברות והספרים. אם אתם מרגישים חדורי רצון ומוטיבציה ומוכנים לעבודה קשה ומאומצת, ייתכן ותוכלו לעשות את זה גם ללא קורס. אם אתם חשים קושי בתחום המוטיבציה וזקוקים למישהו שידרבן אתכם ויחלוק איתכם טיפים ושיטות להצלחה, מומלץ שתירשמו לקורס פסיכומטרי. כך או אחרת צפויה לכם דרך ארוכה ומאתגרת אבל כזו שתקדם אתכם אל עבר ספסל הלימודים.