איך משיגים פטור מפסיכומטרי

אומרים עליה שהיא הבחינה הקשה מכולם. שלא משנה איזה תואר אתם הולכים ללמוד, רוב הסיכויים שהבחינות בו יהיו קלות יותר ממנה.

אומרים עליה שהיא עוצרת את החיים, שכשתלמדו אליה לא תראו חברים ומשפחה, ושבאופן כללי מדובר בסוג של עינוי. אין ספק שבחינת הפסיכומטרי זכתה ליחסי הציבור הגרועים מכולם והפכה לאיום הגדול של הסטודנטים לעתיד. אז האם תוכלו להתחמק ממנה? האם יש אפשרות לשבת על ספסלי האקדמיה מבלי להיבחן בה? התשובה היא כן! הנה כמה דרכים להשגת פטור מפסיכומטרי.

השקיעו בבגרויות בתקופת התיכון או בשיפור הציונים לאחר מכן.
הדרך המוכרת ביותר להתחמק מבחינת הפסיכומטרי היא בהסתמכות על ציוני בחינות הבגרות שלכם. אלא שרבים מתלמידי התיכון לא באמת חושבים על זה בשנים האלו ולא מתאמצים יותר מידי כדי להוציא ציונים גבוהים כל-כך. אז מה עושים? משפרים בגרויות כמובן! נכון שזה דורש עבודה קשה ומאומצת אך יש שיגידו שזו משימה אפשרית יותר מאשר לימודים לפסיכומטרי. ישנם כיום קורסים להשלמת בגרויות שיציידו אתכם בכלים ובטכניקות להשגת ציונים גבוהים שיכולים להביא את הפטור המיוחל.

הירשמו ללימודים במכללות שבהן תנאי הקבלה פחות נוקשים
זה לא סוד שתנאי הקבלה באוניברסיטות הם הקשים ביותר ובהן  לרוב יהיה לכם קשה מאוד להתחמק מבחינת הפסיכומטרי, גם אם ממוצע הבגרויות שלכם סביר בהחלט.  אלא שחשוב לדעת שישנה אופציה אחרת ולא פחות טובה והיא לימודי תואר במכללה. תנאי הקבלה במכללות הן בדר"כ קלים יותר ושם ציוני הבגרות שלכם יכולים להספיק ותוכלו לחמוק מבחינת הפסיכומטרי המאיימת כל-כך. המציאות בשוק העבודה מוכיחה שגם בוגרי מכללות משתלבים בהצלחה במשרות נחשקות ובתפקידי מפתח, כך שאין מה לחשוש מהבחינה הזו.

חפשו לימודי תעודה או מסלולי לימוד שלא דורשים פסיכומטרי
דרך נוספת להירשם ללימודים ללא פסיכומטרי היא לעשות זאת במסלולי לימוד שלא דורשים את זה. נכון שאלו לא יהיו לימודי תואר אקדמי, אלא בדר"כ לימודי תעודה או קורסים מקצועיים, אך גם הם יקדמו אתכם אל עבר קריירה ופיתוח אישי. ישנם כיום לימודי תעודה פרקטיים במיוחד שיכולים לספק לכם כלים וידע רבים לעיסוק במגוון רחב של מקצועות.