תשלום ללימודים עם הפיקדון הצבאי

כמה כסף יש בפיקדון? איך מושכים אותו? ולאיזה לימודים אפשר? הנה כל מה שחשוב לדעת על תשלום לימודים עם הפיקדון הצבאי.

השתחררתם מהצבא ואתם כבר לא יכולים לחכות לרגע שבו תתחילו ללמוד. התכניות שלכם גדולות ומפורטות ואתם יודעים בדיוק מה תתחילו ללמוד ואפילו איפה ומתי. הדבר היחיד שחסר לכם כדי לממש את כל התכניות שלכם הוא כסף וכידוע כדי ללמוד צריך לא מעט כסף. בין אם אלו לימודי תואר ראשון, בין אם קורסים מקצועיים, ובין אם לימודי תעודה - תצטרכו כסף כדי לממן אותם. בתור חיילים משוחררים עומדים לרשותכם כספי הפיקדון הצבאי שיכולים להספיק כדי לממן לפחות חלק מהתשלום ולאפשר לכם להתחיל ללמוד גם אם אין ברשותכם את כל הסכום הדרוש.

מסלולי לימוד שאפשר לשלם בכספי הפיקדון
בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר לימודים שניתן לממש את כספי הפיקדון כדי לשלם עבורם. אם בעבר היו אלו לימודי תואר אקדמי בלבד, הרי שכיום האפשרויות הן רבות הרבה יותר. לימודי תואר ראשון או שני, לימודי תעודה, קורסים טכנולוגיים, קורסים מקצועיים, ואפילו קורס ברמנים ולימודי רישיון נהיגה. יחד עם זאת, ישנם עדיין לימודים שלא עומדים בתנאים למימוש כספי הפיקדון (בעיקר במוסדות למוד שאינם מוכרים), ולכן חשוב מאוד לברר את הדברים לפני ההרשמה ללימודים.

איך משתמשים בכספי הפיקדון לתשלום לימודים?
אחרי שביררתם ווידאתם שמסלול הלימודים שבחרתם עומד בתנאים , נותר לכם "רק" למשוך את כספי הפיקדון ולשלם עבור הלימודים. כדי לעשות זאת תצטרכו קודם כל להירשם ללימודים כאשר רק עם אישור הרשמה תוכלו למשוך את הכספים. תצטרכו לפנות לסניף הבנק שבו נשמר הכסף, להציג אישורי הרשמה, שובר תשלום עם סמל המוסד ולעתים גם אישורים נוספים. במידה ואכן תעמדו בכל התנאים תקבלו את הכסף שיועבר על שמכם ישירות למוסד הלימודים.

כמה כסף יש בפיקדון הצבאי?
הסכום של הפיקדון הצבאי אינו אחיד ומשתנה בהתאם לאופי השירות הצבאי שביצעתם ולמשך הזמן ששירתתם. מי ששירת בתפקיד קרבי במשך 3 שנים יהיה זכאי למעל 28,000 ש"ח, חייל שמילא תפקיד של תומך לחימה במשך 3 שנים יקבל מעל 24,000 ש"ח ואילו מי ששירת בתפקיד שהוגדר "אחר" במשך 3 שנים יקבל מעל 19,000 ש"ח. מי ששירת במשך שנתיים כלוחם יקבל מעל 18,000 ש"ח, מי ששירת במשך שנתיים כתומך לחימה יקבל מעל 16,000 ש"ח ומי ששירת בתפקיד "אחר" במשך שנתיים יקבל מעל 13,000 ש"ח. במקרים רבים הכסף לא יספיק כדי לממן את כל הלימודים (בעיקר אם מדובר בלימודי תואר אקדמי), אך הוא בהחלט יעזור בתשלומים הכבדים ובהגשמת החלומות.