מה זה יחידה ללימודי חוץ באוניברסיטה?

אם החלטתם כרגע להתמקד בלימודי קורסים בודדים ולא בהכרח בתואר אקדמי, אם בחרתם להשתלב למסלול לימודי תעודה, או אם אתם עומדים לפני השתלמויות מקצועיות בתחומים שונים, חפשו את היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטה כי רוב הסיכויים ששם תלמדו.

למקרה שתהיתם, זה לא מחוץ לאוניברסיטה אלא לגמרי בתוכה, רק שזו נחשבת ליחידה עצמאית ונפרדת מהאוניברסיטה. היחידות האלו נוסדו  מתוך צורך להזרים כספים נוספים לאוניברסיטאות וכך למעשה הן הוקמו. העיקרון הוא שימוש בתשתיות האוניברסיטה בשעות אחה"צ והערב (בהן לא מתקיימים לימודים) לצורך מסלולי לימוד שונים שלא שייכים לאוניברסיטה ע"י סגל שלא שייך לאוניברסיטה. בצורה זו מוזרמים כספים נוספים לאוניברסיטה ולתלמידים ישנו מקום ראוי ומכובד ללמוד. הפתרון המצוין הזה הוביל לפתיחתן של יחידות ללימודי חוץ כמעט בכל האוניברסיטאות והמכללות בכל רחבי הארץ.

מה לומדים ביחידות ללימודי חוץ באוניברסיטה?
היחידות העצמאיות האלו מציעות שפע של קורסים, השתלמויות, לימודי תעודה ומסלולי לימוד נוספים כשהמשותף להם הוא שהם מחוץ למסגרת לימודים אקדמאיים. בדרך כלל יהיו אלו לימודים קצרים במיוחד (לעתים אפילו מספר שיעורים בלבד), ובדר"כ הם יתקיימו בשעות אחה"צ והערב או בימי שישי.

לימודים ביחידה ללימודי חוץ - למי זה מתאים?
ברמת העיקרון הלימודים ביחידה המיוחדת הזו מתאימים לכולם ובעיקר למי שכרגע לא מעוניין בלימודים אקדמאיים. היתרון הגדול שלהם הוא שעבור רובם תנאי הקבלה אינם נוקשים או קפדניים במיוחד וכמעט כולם יכולים להתקבל אליהם. זה אומר שאם אתם מעוניינים לרכוש ידע מקצועי, אך לא מעוניינים בלימודים ארוכי טווח - זה המקום בשבילכם. גם אם כבר יש ברשותכם תואר אקדמי ואתם מחפשים  השתלמויות שיתנו לכם נקודות זכות בשכר, או קורסים שיפתחו אתכם מבחינה מקצועית - היחידה ללימודי חוץ מציעה שלל מסלולים למטרה זו.

לימודי תעודה - דרך קצרה לקריירה גדולה!
מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות מסלולי לימודי תעודה מגוונים. ישנם שפע של יתרונות בלימודי תעודה כאשר הבולטים בהם הוא זמן הלימודים הקצר יחסית, תנאי הקבלה הנוחים והעובדה שהם סוללים את הדרך לקריירה. אם אתם נרתעים ממסלול לימודים ארוך של 3 שנים לפחות, ואתם מחפשים את הדרך הקצרה יחסית לקריירה מקצועית - לימודי תעודה הם פתרון ראוי ואיכותי. ישנם מקומות רבים שבהם תוכלו להשתלב ללימודי תעודה והיחידות השונות ללימודי חוץ נחשבות למקום טוב במיוחד.