מתי כדאי להתחיל ללמוד?

יש שיגידו שעדיף להתחיל ללמוד כמה שיותר מוקדם, אפילו מיד אחרי השחרור מצה"ל

יש שיגידו שכדאי לחכות עם זה, לטייל בעולם, לעבוד, לחסוך כסף ורק לאחר שחווים ומבלים מספיק, כדאי להתחיל ללמוד. אנחנו מאמינים שאין תשובה חד משמעית באשר לשאלה מתי רצוי להתחיל ללמוד ושלכל אחד יתאים משהו אחר. עצם העובדה שהחלטתם ללמוד היא החשובה בכל הסיפור הזה ואין לנו כל ספק שאתם בדרך הנכונה לצמוח ולהתפתח. בשורות הבאות נעסוק במועדים אפשריים להתחלת לימודים כדי שתוכלו להתלבט ולבחור את המועד המתאים לכם ביותר.

כל היתרונות בהתחלת לימודים מיד אחרי השחרור
השתחררתם מצה"ל והנה מתקרב לו אוקטובר בצעדי ענק. אוקטובר, למקרה שלא ידעתם, הוא החודש בו מתחילים ברוב המקרים הלימודים האקדמאים ובמילים אחרות: החודש שלפניו תהיו חייבים להחליט. האופציה של לימודים מיד אחרי השחרור מצה"ל לא מתאימה לכולם אבל אם אתם מוצאים שהיא כן מתאימה לכם, יש בה יתרונות רבים. דמיינו שבתוך 3 שנים (בדר"כ) תוכלו להתחיל לעבוד, לפתח קריירה ולהרוויח. מדובר בחיסכון זמן משמעותי שעשוי להיות משתלם ביותר. תוכלו להגיע לגיל 30 כשיש לכם קריירה מפוארת בזמן שצעירים בני גילכם רק יתחילו לחשוב על מה ללמוד.

סיבות טובות לחכות עם הלימודים כמה שנים אחרי השירות הצבאי
האופציה השנייה שעומדת בפניכם היא להמתין מעט עם הלימודים האקדמאיים. כמה זה "מעט"? זה תלוי בכם אבל זה יכול להיות שנה, שנתיים או יותר. בזמן הזה תוכלו בינתיים לטייל בעולם, לעבוד, לטייל שוב, לשכור דירה וליהנות ממגורים מחוץ לבית או לעשות כל דבר אחר. חשוב לזכור שבזמן הלימודים אין יותר מידי זמן פנוי לעשות את כל אלו, כך שהרעיון של מיצוי כל הבילויים והאפשרויות לפני תחילת הלימודים יכול להיות מוצלח במיוחד. ומה החיסרון? הזמן "המבוזבז" כמובן. בעוד צעירים שיתחילו ללמוד מיד אחרי הצבא כבר יעבדו בתחום שלמדו, אתם תצטרפו אליהם ואל הקריירה שתפתחו רק בעוד כמה שנים ולאחר שתסיימו את הלימודים.

לימודים אחרי גיל 30 - האם זה מאוחר מידי?
יש כאלו שיבחרו לו באופציה הראשונה שהצענו וגם לא בשנייה. הם יתחילו ללמוד בגיל מבוגר יותר, לעתים אפילו אחרי גיל 30. חלק יעשו זאת מתוך בחירה שלמה וחלק מכורח הנסיבות שהחיים הובילו אותם. כך או אחרת, חשוב להבין שאף פעם לא מאוחר מידי להתחיל ללמוד וגם אם זה יקרה בגיל מבוגר יותר זה יהיה מצוין. יש אפילו יתרונות גדולים בלימודים אחרי גיל 30 כשהבולט שבהם הוא פטור מפסיכומטרי ולפעמים אפילו מבגרות. תוסיפו לזה את המוכנות הנפשית ואת הבגרות והנה קיבלתם סיבות טובות להתחיל לימודים אקדמאים אחרי גיל 30.