לימודים לפסיכומטרי - כך תעשו את זה נכון

מצד אחד מדובר בבחינה קשה ומאיימת שגורמת לפחד ולחרדה בפני כמעט כל מי שניגש אליה. מצד שני מדובר בבחינה שתפתח לכם את הדלת להגשים את כל החלומות שלכם.

הבחינה שתעזור לכם להתקבל למסלול הלימודים שאתם חולמים עליו ותהיה תחנה ראשונה בדרך לקריירה מפוארת שרק השמיים הם הגבול שלה. אז למרות שזוהי אחת הבחינות הנוראיות (לא, אין לנו כוונה לייפות את המצב), כנראה שתצטרכו לעשות אותה וסביר להניח שלא תוכלו לחמוק ממנה. אז מה עושים? משנים גישה! מבינים שאין מה לעשות וצריך להיבחן בפסיכומטרי ומכאן הדרך להתמודדות איתה היא קלה ואפשרית יותר. הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לכם לעבור את הבחינה בהצלחה ואולי (רק אולי ) אפילו גם ליהנות מהדרך.

הירשמו לקורס פסיכומטרי מומלץ
נכון שזה לא חובה ונכון שתוכלו ללמוד לפסיכומטרי בעצמכם וללא קורס, אך כיוון שמדובר במשהו שטרם התנסיתם בו בעבר, וכיוון שזהו מבחן גדול וקובע, זה פחות מומלץ. בקורס פסיכומטרי יכינו אתכם למבחן בצורה הטובה והמקצועית ביותר תוך לימוד שיטות לפתרון הבחינה, התמודדות עם הזמנים, כלים ללמידה יעילה וטכניקות ייחודיות שיעזרו לכם להצליח. קורס הכנה פסיכומטרי מומלץ הוא קורס שמועבר על-ידי מדריכים מנוסים, במקום מוכר שיש לו ניסיון ועבר בהכנה לפסיכומטרי.

פנו זמן ראוי ללמידה
חשוב להבין ולהפנים שלימודי פסיכומטרי דורשים מאיתנו פניות גדולה. נהוג להתחיל ללמוד לבחינה בערך כשלושה חודשים לפני המועד, כאשר ככל שהזמן מתקרב יש לפנות לה יותר זמן. זה אומר שלא תוכלו לעבוד, תצטרכו להמעיט בבילויים ובמפגש עם חברים ובאופן כללי תצטרכו להקדיש את התקופה ללמידה לקראת הבחינה. זכרו כי זו תקופה קצרה ואחר כך זה עובר, כך תוכלו להתמודד עם גזילת הזמן הפנוי שלכם בצורה טובה יותר. לימודים לפסיכומטרי הם "עבודה במשרה מלאה" ורק מי שמבין ומיישם זאת מצליח להתמודד איתה כראוי.

התמסרו ללמידה וקחו כל מה שיש למדריך להציע לכם
טיפ חשוב שנוכל לתת לכם הוא להתמסר במאה אחוז למדריך פסיכומטרי שלכם ולכל מה שיש לו לתת לכם. מדריכי פסיכומטרי מנוסים מחזיקים בכלים ובטכניקות שהוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד ולכן מומלץ שתקחו מהמדריך את כל מה שיש לו לתת לכם. סמכו עליו ועל הניסיון שלו ותנו לו להוביל אתכם אל ההצלחה. נכון שמדובר בבחינה קשה ומאיימת אך בסופו של דבר (כמעט) כולם עושים אותה ואפילו מצליחים. נכון שתכני הבחינה עשויים להיות משעממים למדי, אך חשוב לזכור כי זו רק נקודה בדרך למסלול הלימודים שיעניין וירתק אתכם.

גלו סלחנות כלפי עצמכם
למרות שמדובר בבחינה חשובה וקובעת ביותר, אין שום סיבה שתהיו קשוחים וחמורים כל-כך עם עצמכם. גם אם בסימולציות ובמהלך ההכנה אתם לא מגיעים לציונים שאתם רוצים, אל תהיו כל-כך קשים עם עצמכם. הלקאה עצמית לא תוביל אתכם לשום מקום ובטח שלא תעזור לכם להצליח. קבלו באהבה גם את הטעויות והכשלונות שבדרך ותראו כיצד אתם מנתבים אותם ומשנים אותם. וגם אם בבחינה הסופית עדיין לא הגעתם לציון שאתם צריכים, זה בטח לא סוף העולם. ניתן לגשת לבחינת הפסיכומטרי שוב ושוב עד שתצליחו ויש גם דרכים אחרות שיאפשרו לכם להתקבל למסלול הלימודים שאתם חולמים עליו (שיפור בגרויות למשל...).