להיפתח לתרבויות חדשות עם לימודי שפות

דמיינו לעצמכם שאתם מטיילים בעולם ויכולים לדבר עם אנשים בשפה שלהם. בלי לשבור את השיניים, בלי להיות תלויים במילון ובלי להסתמך על כך שהם ידעו אנגלית

דמיינו לעצמכם שאתם משפרים את הביצועים העסקיים שלכם ויכולים להשיג דברים שבעבר לא יכולתם להשיג בזכות זה שאתם דוברי השפה. דמיינו לעצמכם שאתם מגלים עולם, מרחיבים את הדעת ונפתחים אל תרבויות חדשות ומעניינות. עכשיו תפסיקו לדמיין ולכו ללמוד שפה זרה. לימודי שפות הם הדרך הטובה להפוך את הדמיונות האלו למציאות, והאפשרות שלכם "לצאת מהמשבצת" הבטוחה והמוכרת שלכם אל עולם חדש, צבעוני ומסקרן.

איך לימודי שפה זרה משפיעים על התפתחות המוח?
מחקר שבוצע במונטריאול הגיע למסקנה שלימודי שפה שנייה בגיל מבוגר יותר ואחרי שכבר שולטים לחלוטין בשפת האם, מוביל לשינוי מבני במוח. צד שמאל של האונה המצחית במוח נעשה עבה יותר ואילו צד ימין נעשה דק יותר. עוד העלה המחקר כי לימודי שפה שפה גורמים ליצירת תאי עצב חדשים וקישורים חדשים בין תאי העצב החדשים והקיימים, בדומה למה שמתרחש ברכישת כישור מוטורי חדש. אם כך כשאתם לומדים שפה שנה אתם לא רק מגלים עולם ותרבויות חדשות אלא גם תורמים להתפתחות המוח שלכם. שווה , לא?

לימודי שפה שנייה יתרמו להתפתחות העסקית שלכם
אם אתם עובדים במסגרת עבודתכם עם אנשים מעבר לים, לימודי שפה שנייה יכולים לשפר את הביצועים שלכם ולתרום להתפתחות העסקית שלכם. גם אם אתם מרגישים שאתם מסתדרים מצוין ומסתפקים באנגלית, רכישת שפה נוספת תשכלל את היכולות שלכם בצורה משמעותית. תוכלו להגיע לאנשים נוספים יותר, תוכלו להתקרב עוד יותר אל השותפים שלכם או אל אנשים שיש להם חלק בעסק שלכם, ותראו שזה יתרום לכם בצורה משמעותית. לימודי שפה לטובת עסקים הפכו פופולרים ביותר בשנים האחרונות ומוכיחים את עצמם כיעילים במיוחד.

להרחיב את הדעת והאופקים גם בלי סיבה מיוחדת
כשאתם בוחרים ללמוד שפה זרה אתם מאפשרים לעצמכם באופן אוטומטי להרחיב את הדעת והאופקים ולגלות תרבויות חדשות ומרתקות. אבל מה עושים עם לימודים כאלו? אז זהו, שגם אם לכאורה אין לכם כל מטרה נראית לעין, קורסי אנגלית יתרמו לכם המון ויעניקו לכם ערך מוסף ומשמעות רבה. תנו לעצמכם הזדמנות להרחיב את הדעת והאופקים, להעשיר את הידע, להסתקרן וליהנות. גם אין לכם צורך מהותי בשפה הזרה, תגלו שאתם מעניקים לעצמכם מתנה מיוחדת במינה.